Informatika pro první stupeň základních škol

středa 22. srpna 2012 ·

První česká učebnice informatiky pro 1. stupeň základních škol

Bohatě ilustrovaná učebnice z pera zkušeného pedagoga je určena především žákům 4. a 5. ročníku základních škol, úvodní kapitoly zvládnou i děti mladší. Mladí čtenáři se prostřednictvím desítek zábavných úkolů, interaktivních hříček a poutavého výkladu naučí:

  • ovládat počítač a jeho nejčastěji používané periferie,
  • efektivně vytvářet a upravovat digitální obrázky,
  • pracovat s digitálními údaji a upravovat text,
  • vyhledávat a zpracovávat informace,
  • rozumět principům programování i tomu, jak počítače pracují,
  • vyvarovat se rizik, která práce s počítačem přináší,
  • využívat výpočetní techniku při učení a práci.

V jednotlivých kapitolách žáci kreslí obrázky, píšou a upravují texty, učí se ukládat svoji práci, prohlížet Internet a komunikovat e-mailem. Učí se zpracovávat informace v seznamech, tabulkách a grafech, přitažlivou formou se učí i základům algoritmizace. Učebnice si klade za cíl být užitečnou pomůckou učiteli při organizaci moderní výuky, která vychovává digitálně gramotné občany. Obsahuje množství cvičení s podněty ke konkrétním činnostem, aktivní práci, při níž žáci získávají zkušenosti. Úlohy s vysokou pedagogickou hodnotou jsou motivující, umožňují vlastní zkoumání a objevování, obsahují problémy k řešení a jsou úzce provázány s výkladem. V knize najdete i náměty na projektovou činnost.

Publikace naplňuje obsah vzdělávací oblasti Informační a komunikační technologie.

Doprovodné materiály ke stažení K této učebnici jsou k dispozici ke stažení zdarma bohaté doprovodné materiály:
  • Soubory, které žáci používají při vyučování a na které odkazují jednotlivá cvičení.
  • Aplikace EasyLogo pro výuku základů programování v kapitole 4.
  • Metodická příručka pro učitele s komentáři k jednotlivým cvičením a s výsledky.
Tyto materiály najdete na webu knihy na adrese http://knihy.cpress.cz/k1959 pod odkazem Soubory ke stažení.

Ukázky stran:
Knihu do 31. 8. 2012 zakoupíte s 25% slevou v e-shopu knihy.cpress.cz.

1 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
22. srpna 2012 8:58  

žákům 4. a 5. ročníku základních škol

Lépe "žákům 4. nebo 5. ročníku základních škol".
Při dotaci jedné využovací hodiny pro celý vzdělávací cyklus prvního stupně ... že?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.