Přečtěte si: Smích orangutanův

pondělí 12. března 2012 ·

Nejde o to, že by škrty byly kdovíjak tvrdé, čtyři procenta se dají přežít. Jde o to pochopit, že plošné škrty, povýšené na univerzální princip, nejsou dobrým řešením. Jen dělají v tlupě zlou krev.


Z článku Petra Honzejka v iHNED.cz vybíráme:

Jistě: ministr Kalousek může s klidem opáčit, že mu je jedno, jak si nešťastný Josef Dobeš se šetřením poradí; škrty jsou plošné, každý resort přijde o necelá čtyři procenta. Jenže ve školství jde většina rozpočtu na platy učitelů. Se škrty se tam není možné vyrovnat tak jednoduše jako třeba na ministerstvu obrany zrušením zbytečného letiště. A v tom je právě problém plošných škrtů. Někde se řeže do živého, jinde do hlušiny. Pro někoho jsou čtyři procenta drsná, jiný je odzívá.

3 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
12. března 2012 v 12:27  

Pro někoho jsou čtyři procenta drsná, jiný je odzívá.

Učitelé odzívali zrušení věkového automatu, tak teď zdrsní na dvaceti tisících základu.
Za ty denně čtyři hoďky hlídání dětí jako kapesné manželek činovníků pořád ještě dobrý.

Anonymní řekl(a)...
12. března 2012 v 15:16  

Děkuji, odcházím. Budu raději zametat chodníky a sbírat papírky v parku. Hodím nohy hore a nebudu po nocích stloukat zadarmo jakési výukové programy.
BP

Anonymní řekl(a)...
13. března 2012 v 13:00  

Za ty denně čtyři hoďky,....

To jen říkáte to, co všichni dávno víme, že to nejlepší ministr školství, předseda vlády a ostatně celá ta parta okolo totálně pos..... a to jsem ještě slušný. Těším se na příští volby, to mi věřte.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.