Přečtěte si: Škrty nejvíc zasáhnou školství. Podívejte se, kde chce Kalousek ušetřit 23,6 miliard

pondělí 12. března 2012 ·

Ministr financí chce škrty ve státním rozpočtu letos ušetřit 23,6 miliardy korun. Úspory mají z velké části najít ministři ve svých úřadech - v nižších platech, odložených dotacích, pozastavených investicích. Škrty nejvíce odnese školství, které má ušetřit 4,45 miliardy korun.

Z článku Kateřiny Eliášové a Marie Valáškové v iHNED.cz vybíráme:

Přibližně o stejnou sumu (4,5 miliardy) s ním Dobeš válčil už loni, když chtěl přidat učitelům. Miliardy si nakonec i pod pohrůžkou odchodu Věcí veřejných z vlády vyvzdoroval, teď ale hrozí, že navýšené platy bude muset učitelům zase vzít.


Druhá varianta jak ušetřit, tedy sebrat peníze vysokým školám, je pro Dobeše stejně smrtící. Univerzity jsou s ním teď ve sporu kvůli plánované reformě vysokého školství a hlasitě žádají jeho odchod.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.