Metodika hodnocení maturitních písemných prací z cizího jazyka

středa 7. března 2012 ·

Od roku 2012 dochází ke změně v systému hodnocení písemných prací (tj. hodnocení přechází ze školy na CERMAT), která přinese zvýšení nezávislosti jednotlivých hodnotitelů a snížení rozdílu v jejich přístupu k hodnocení.Součástí této změny je i úprava metodiky hodnocení písemných prací.

  1. Bodová škálaVzhledem k předcházejícímu způsobu hodnocení dochází k jedné zásadní změně: v případě, že práce v 1. deskriptoru (požadovaná charakteristika textu není dodržena) v oddíle 1A obdrží 0 bodů, již se dále nehodnotí a celkové hodnocení práce je 0 bodů.
  2. Závěrečný komentář bude povinný v případě, kdy je práce hodnocena 0 body nebo v případě, kdy je hodnocena pod hladinou cut off score. 

2 komentářů:

Michal Kunc řekl(a)...
7. března 2012 v 10:15  

Jak se první bod liší od původního stavu? Během maturit v roce 2011 se postupovalo stejně (jsem o tom přesvědčen, v případě, že se ale mýlím, prosím o opravu)

Anonymní řekl(a)...
21. března 2012 v 21:30  

Dobrý den, také jsem chvíli váhala, zda dobře čtu a hledala jsem změnu. Dříve byl postup takový, že se práce nehodnotila, když bylo hodnocení 0 body v celém oddíle 1A (1. část PP) nebo 1 (2. část PP - na tu asi zapomněli:-)); zde je to již za první deskriptor v dané oddíle, tedy za charakteristiku textu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.