MŠMT letos podpoří sklářské školy v Libereckém kraji

středa 7. března 2012 ·


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytne v roce 2012 sklářským školám v Libereckém kraji podporu formou rozvojového programu Podpora regionálního školství Libereckého kraje v důsledku mimořádné koncentrace sklářských oborů.


„Ministerstvo školství slíbilo pomoci zachránit sklářské obory v Libereckém kraji a svému slibu dostojí. Rozhodli jsme se proto podpořit formou rozvojového programu praktickou část vzdělávání na sklářských školách v Novém Boru, Kamenickém Šenově a v Železném Brodu,“ uvedl na setkání s novináři 1. náměstek ministra školství Ladislav Němec.

Podpory se tak v letošním roce dočkají všechny tři střední sklářské školy, které působí na území Libereckého kraje: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola Nový Bor i Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod.

„Domnívám se, že je vhodné tímto způsobem podpořit tradiční sklářské obory, které neodmyslitelně patří k našemu regionu. Liberecký kraj tak již nebude již nucen v roce 2012 provádět další změny v síti uměleckoprůmyslových škol. Jsem přesvědčen, že jsme ve spolupráci s ministerstvem školství nalezli pro letošní rok vhodné řešení při zajištění podpory i dalšího fungování všech tří středních sklářských škol,“ prohlásil náměstek hejtmana Libereckého kraje Radek Cikl.

Uspokojení vyjádřil i Jiří Vosecký, starosta obce Okrouhlá, která vyhlásila veřejnou sbírku za záchranu sklářské školy v Kamenickém Šenově: "Chci ocenit velice vstřícný přístup ministerstva. Jsem rád, že se podařilo najít pro kamenickou školu řešení," uvedl.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.