ČŠI: Celoplošné testování zvládnou i školy s málo počítači

středa 14. března 2012 ·

V Učitelských novinách 9/2012 vyšel článek s názvem ČŠI: Celoplošné testování zvládnou i školy s málo počítači, který, s laskavým svolením autora Lukáše Doubravy, dala ČŠI k dispozici na svých stránkách.18 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 19:22  

Jak se může samoupdatovat aplikace, když uživatelé nemají administrátorská práva? Práva admina by žákům povolil jen šílenec nebo dobrodruh.
Miroslav Bečev

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 20:20  

A vy na nějaký samoupdate věříte? To je po tom, co jsem absolvoval nesmyslně složitou instalaci na 30 PC, jako věřit v neposkvrněné početí.

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 20:36  

Tak ja nevim, antivir se zaktualizuje i bez admin prav uzivatele, technicky vzato je mozne, aby to udelala i ta aplikace - ovsem nebadal jsem nad tim.

PN

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 20:37  

Ta přiblblá aplikace není síťová? Jenom nasypat na server a na stanice jenom odkazy?
Miroslav Bečev

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 20:38  

Antivir aktualizuje sám jenom databázi, nikoli program.
Miroslav Bečev

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 20:54  

Ne nikoliv, tato aplikace není síťová. Školní ajťák musí jako služka České školní inspekce (nevím jestli si tam zaslouží to velké Č) několikrát oběhnout všechna potřebná PC - stáhnout - naistalovat - aktualizovat - stáhnout sadu testů - spustit kontrolní test. I když pozor služky nepracovaly a nepracují zadarmo. Je ostudou ČSI, že z projektu financovaného EU za cca 300 mega nemají realizátoři přímo na školách zaplaceno. Zajímalo by mne, kolik mají zaplaceno pracovníci na ČSI. Zadara to jistě nedělají.

Anonymní řekl(a)...
15. března 2012 v 16:37  

Technický problém instalace není ještě tak zarážejí jako ta skutečnost, že si stáhnete i zkušební testy pro jednotlivé předměty. To je hezký tah,jeden je na 15 minut, druhý na 40 minut, ale jaké bylo moje překvapení, že tyto testy obsahují tytéž otázky jen limit se liší. Vysledky se dozvíte až uplyne časový limit. Ještě, že jsme to nepustili žákům, ti by se nám vysmáli.
Další žarážející věc mě potkala, když mi ředitel předal manuál k dalším úkonům viz. uživatelská příručka pro ředitele. Opravdu má Česká školní inspekce sbírat údaje o žákovi - evidenční číslo, pohlaví,speciální vzdělávací potřeby. Další informace, které odejdou s testy mně zarazily ještě víc: název počítač, verze.NEt, verze OS, Verze SP, RAM, verze alplikace - víc už pomalu hacker nepotřebuje. Tak ještě spočítají, kolik máte na škole počítačů přístupných žákům.
To není testovaní znalostí, to je sčítaní ICT na základních školách!

Anonymní řekl(a)...
15. března 2012 v 16:46  

Mně ta aplikace po síti funguje, tak nevím, co tu blouzníte.

Anonymní řekl(a)...
15. března 2012 v 16:53  

Jsou to testy z pilota ve variantách na 15 a 40 minut tak, jak se v dokumentaci píše. Čemu se teda tak divíte? Učitel si rozhodne, jestli to vrazí žákům na 15 minut nebo u SVP třeba na 40 minut. Testy vyprší všem ve stejnou dobu od té chvíle, kdy začnou. Mně osobně se taky líbí vidět v IDM, které počítače už jsem nainstaloval správně, radost z toho má i ředitel. Jestli jste frustrovaný, běžte radši na pivo.

Anonymní řekl(a)...
15. března 2012 v 17:11  

No jasně, krom toho vás nikdo nenutí ty testy používat. Bóže můj, to jsou starosti.

Anonymní řekl(a)...
15. března 2012 v 17:52  

Jak nenuti? Dyt je to povinny, ne?

anonymni 16:53:
Mohl byste upresnit, jak Vam to jede po siti?

Anonymní řekl(a)...
16. března 2012 v 0:54  

Ty pilotní testy povinné nejsou, jsou tam jen na zkoušku pro zájemce, povinná je generálka.
Normálně jsem to nasdílel na serveru a funguje to, jede to prý i ve virtuálním prostředí.

Anonymní řekl(a)...
16. března 2012 v 12:37  

"Normálně jsem to nasdílel na serveru a funguje to." No to snad děláte pr... V příručce o tomto způsobu instalace nebylo ani slovo. Autora zavřít až zčerná.

Anonymní řekl(a)...
16. března 2012 v 13:13  

Tak jsem skončil na Error 1001, chybí tomu nějaký soubor. Na Hotline jenom plechová huba a záznamník.
Miroslav Bečev

Anonymní řekl(a)...
16. března 2012 v 16:30  

A je to jasné. Aplikace nesnáší, když je nainstalovaná někde jinde, než v defaultním nastavení.
Tomu, kdo něco říkal o síťové funkci doporučuju, aby si vzpomněl, jak se ve středověku řešilo, když někdo kázal bludy. Už jsem poslal děti, aby přes víkend nasbíraly v lese chrastí.
Miroslav Bečev

Anonymní řekl(a)...
16. března 2012 v 17:44  

"A je to jasné. Aplikace nesnáší, když je nainstalovaná někde jinde, než v defaultním nastavení."

Tak to jsem rad, neskutecne by me s...o, ze jsem tech 40 PC obesel zbytecne...

Janek Wagner řekl(a)...
16. března 2012 v 19:20  

"Normálně jsem to nasdílel na serveru a funguje to" - co jste nasdílel? Instalační soubor nebo aplikaci?

Anonymní řekl(a)...
26. března 2012 v 9:10  

Tak dnes jsem konečně dostal odpověď na moji telefonickou žádost o podporu dne 16.03. Termín zprovoznění aplikace byl od ČŠI 23.03. Mimochodem - rada byla zcestná.
Miroslav Bečev

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.