Přečtěte si: Petici pro záchranu škol všichni odsouhlasili

středa 1. února 2012 ·

Petice za záchranu českého regionálního školství s názvem „Rakovnická výzva“ vznikla z jednání ředitelů základních škol a starostů se senátorem a stínovým ministrem školství Marcelem Chládkem.

Z článku Šárky Hoblíkové v Deník.cz vybíráme:

Obsahem návrhu není jednoznačná likvidace malých škol, ale změna financování. Ministerstvo bude financovat pouze školy s normativním počtem žáků, to je dvacet čtyři v jedné třídě. Menší školy, pokud se budou chtít v obci udržet, musí financovat obecní úřady. To právě na Rakovnicku znamená likvidaci většiny školských zařízení od první do deváté třídy. Na vesnicích by buď zůstaly malotřídky, nebo první stupeň. Ve většině škol se učí sedmnáct, nejvýše devatenáct žáků v jedné třídě, což je podle pedagogů optimální.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.