Přečtěte si: Dobešovy hrátky s účty

pondělí 13. února 2012 ·

Do statistik čerpání ministerstvo započetlo také zálohy, které dostalo od Evropské komise.


Z článku Blahoslava Hrušky v Euro.cz vybíráme:

Velké problémy se navíc dají očekávat už letos, kdy oba programy spravované ministrem Josefem Dobešem budou muset vykázat proinvestovanou třetinu. Trik se zálohou již pochopitelně podruhé použít nelze. MŠMT není jediné české ministerstvo, které po zálohách sáhlo. Obdobně účetní rezervu předčasně odepsalo třeba ministerstvo dopravy, pražský magistrát nebo ministerstvo životního prostředí. Posledně jmenovaný resort má ale ze všech nejlepší alibi. Kvůli pochybám o správném vyplácení peněz byl totiž OP Životní prostředí loni devět měsíců pozastaven a nečerpala se z něj ani koruna.

Kvůli programům, které vykazují mizerné čerpání, bude muset vláda pravděpodobně rozhodnout o přesunu velké části evropských dotací pod jiná ministerstva nebo je přidělit krajům. Již loni v květnu chtělo ministerstvo pro místní rozvoj Dobešovu resortu vzít 2,2 miliardy korun. Nakonec ovšem Dobeš tlak ustál a od kabinetu si vysloužil pouze varování.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
13. února 2012 v 23:53  

To je nejake divne, EK zadne zalohy neposila. Vse se zalohuje ze statniho rozpoctu (od Kalouska), proto je taky velky deficit statniho rozpoctu.

Anonymní řekl(a)...
13. února 2012 v 23:55  

Jo a taky EK jiz schvalila vsechny velke projekty v programu Vyzkum a vyvoj pro inovace, to je opravdu velice zmatecny clanek.

Zen řekl(a)...
15. února 2012 v 0:32  

Pro Anonymní:

To je jedno. Hlavni je, ze je spravne zamereny. Vsak se rikavalo "Soudruh je sice blbej, ale spravne ideologicky orientovanej."

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.