Marcel Chládek: Dobeš by měl v posledních dnech, které mu na MŠMT ještě zbývají, přestat opět strašit školným a eskalovat chaos v oblasti školství

čtvrtek 9. února 2012 ·

Aktuální plány ještě stále ministra školství Josefa Dobeše ohledně dalších inovací v oblasti zavádění školného na veřejných vysokých školách považuje ČSSD za zcela nekoncepční a chybné a věříme, že jde o jeden z posledních chaotických návrhů, který Josef Dobeš v pozici ministra veřejnosti prezentuje.


I z tohoto návrhu, kdy Josef Dobeš už potřetí za rok a půl zcela od základu mění své představy o školném a vyvolává tím v celé oblasti další nejistotu, jasně dokládají, v jakém stupni rozkladu se nachází řízení a rozvoj oblasti školství.

ČSSD již dříve upozorňovala, že tento způsob platby za vysokoškolské studium se neosvědčil ani v zahraničí a je tedy naprostým nesmyslem snažit se jej zavádět v České republice. Sociální demokracie je proti zavádění školného na veřejných vysokých školách, jež by způsobilo obrovskou sociální bariéru pro získání vzdělání. Pokud by ČSSD převzala vládní zodpovědnost, tak školné na veřejných vysokých školách zruší.

Vyzýváme tedy ministra Dobeše, aby v posledních dnech, které mu na ministerstvu školství ještě zbývají, přestal dále vyvolávat chaos a nejistotu a místo toho se soustředil na kompletaci vytýkacích dopisů a dokumentů z Evropské komise na zoufalý stav čerpání peněz z fondů EU, které bude brzy předávat svému nástupci či nástupkyni.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. února 2012 v 11:33  

Chládek by měl brzdit, nebo se mu stane něco podobného jako panu Bohuslavovi. Je neuvěřitelné, jak jsou členové ČSSD přemoudřelí, když jsou v opozici. Když jsou ve vládě, tak působí jako banda nekňubů.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.