Prohlášení ministra Dobeše je hanebnost

pátek 20. ledna 2012 ·

Akademický senát University Karlovy se ostře ohrazuje proti včerejšímu osočení rektora prof. Václava Hampla z podněcování k nepokojům a považuje prohlášení ministra Dobeše za hanebnost.


Napětí ve společnosti vyvolávají ti, kdo dychtivě a bezostyšně prosazují nepromyšlené pseudoreformy, nikoli ti, kdo vnímají nebezpečí z toho vyplývající. Pozvat představitele samosprávné akademické obce "k podání vysvětlení" na ministerstvo velice nepříjemně zavání totalitními manýrami.

Akademický senát UK

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
20. ledna 2012 v 23:00  

Rudé manýry byly nahrazeny modrými, demokracie opět dostala na frak.Za toto jsem opravdu necinkal. Jsem hluboce znechucen současným vládnutím. Arogance moci již překročila únosnou mez.

Anonymní řekl(a)...
21. ledna 2012 v 10:16  

Taky mám silný pocit, že je něco totálně mimo. Za Gorbačova jsem říkal, co jsem myslel - nomenklatura už se bála sama sebe. Dneska už je lépe zase mlčet. Krásně to vymysleli - volte si koho chcete, my si to uděláme taky jak chceme, prosazujeme jen politickou vůli, protože jsem zástupci lidu. Po volbách se malinko přeskupíme a jedeme dál.

Anonymní řekl(a)...
21. ledna 2012 v 10:36  

To vystihuje i moje pocity. Něco je tragicky špatně! Umí to někdo pojmenovat?
Slovo lidu už nemá váhu a téměř nikdo už neví, co je to slovo Boží.

Pokud se ohlédnu na dějiny lidstva, pak mám za to, že nadpozemská regulace občas zasahuje do běhu světa. Ale řeknu vám, je to pak dost ošklivé! Jen nevím, jestli to má cenu ještě říkat ... ?

Anonymní řekl(a)...
21. ledna 2012 v 17:31  

Jednoduché. Poučeni "výdobytky" demokracie, staňte se členy monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska - ČESKÁ KORUNA a oživte v paměti prastarou naši hymnu - ZACHOVEJ NÁM HOSPODINE, CÍSAŘE A JEHO ZEM...
Pozor!
Haydnův hymnus ovšem nezpívejte v jeho pozdějším znění, které převzalo německo - DEUTSCHLAND, DEUTSLAND, ÜBER ALLES

Anonymní řekl(a)...
21. ledna 2012 v 17:39  

21. ledna 2012 17:31
Asi jsem natvrdlá, protože nechápu souvislost. To víte, úča. Mohu poprosit o vysvětlení? Děkuji.

Anonymní řekl(a)...
22. ledna 2012 v 20:17  

Cituji:"Jednoduché. Poučeni "výdobytky" demokracie, staňte se členy monarchistické strany…"

Jak zaručíte, že monarcha bude jako Karel IV a ne nějakým Caligulou, Nerem, Napoleonem…?

Pytlik Blaha řekl(a)...
22. ledna 2012 v 21:06  

Tak jako slabinou demokracie je hlasující většina pitomců, slabinou monarchie je neosvícený panovník.
S tím se nedá nic jiného, než na nějakou dobu změnit formu uspořádání společnosti.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.