Přečtěte si: Odborníci žádají stažení vládní strategie počítající se zrušením praktických základních škol

neděle 8. ledna 2012 ·

Strategie boje proti sociálnímu vyloučení, která počítá například i se zrušením základních škol praktických, by se měla stáhnout a přepracovat. V některých pasážích je totiž nedemokratická a povede k eskalaci sociálního napětí, řekl Mediafaxu předseda Asociace speciálních pedagogů (ASP) Jiří Pilař.

Z článku Martiny Týblové v Mediafax.cz vybíráme:

ASP vadí také způsob, kterým byla takto zásadní strategie projednávána, chyběla ji prý odborná diskuze. "Šlo to jen vládní cestou, nikdo se k tomu nemohl vyjádřit a já mam pocit, že to bylo záměrné, protože spousta lidí by strategii zcela jistě napadla, o čemž svědčí negativní reakce řady odborníků na danou problematiku, ať speciálních pedagogů, psychologů, pediatrů či učitelů běžných škol. Je to názor i řady rodičů, kteří se k chystaným úpravám vyjadřují s nedůvěrou," je přesvědčený šéf asociace a dodává, že strategie by vzhledem ke zmiňovaným sporným částem nemusela mít podporu řady senátorů nebo poslanců.

2 komentářů:

kamínek řekl(a)...
9. ledna 2012 v 20:55  

Je zvláštní, jak se na jedné straně musí žáci praktických škol začlenit do běžné základní školy (sociální vyčleňování!) a na druhé straně se ale nadaní žáci do stejných základních škol začleňovat nemusejí.Jedná se v principu o stejné věci, jen na opačných pólech populačního ročníku žáků. Pokud tedy chce vláda zrušit praktické školy, měla by se stejnou vehemncí zrušit i zvýhodňování osmiletých gymnázií. Jinak nám ze základních škol vzniknou opět jen praktické školy (SCIO a PISa to jen dokazují)

Anonymní řekl(a)...
10. ledna 2012 v 20:58  

Nebojte, plošné testování v 5. a 9. ročníku to jistí.:-))
Jsem zvědav, jak se projeví inkludovaní žáci ve výsledcích testování. Nejprve ministr donutí úspěšnou ZŠ nabrat multikulti mládež a potom jí zavře, protože bude mít nejhorší výsledky.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.