Přečtěte si: Co zlomí vaz Dobešovi

pondělí 30. ledna 2012 ·

Dopis z Bruselu, který dnes (v pondělí) zveřejnila média a jenž označuje Dobešovy evropské projekty za šlendrián, má razanci připravit ministra o křeslo. Nejpozději ve středu po debatě s premiérem Nečasem se ukáže, jestli i tentokrát ministr Dobeš s podporou Hradu zatáčku vybere, nebo se mu definitivně řízení vlastní politické kariéry vymkne z rukou. To druhé už je pravděpodobnější.

Z článku Tomáše Feřteka v Blog.Respekt.cz vybíráme:

Dobeš nebyl ten, kdo nastavil problematické parametry čerpání evropských peněz. Nebyl to ani pan Vitula, kterého Dobeš z ministerstva vyhodil. To je dlouhodobý problém. Ale Dobeš byl ten, kdo situaci ještě zhoršil. Rozprášil příslušný odbor ministerstva, kam se horko těžko sháněli odborníci, střídal jeho ředitele jak na orloji a když to už vypadalo na průšvih, rozhodl se, že evropské rozpočty vyčerpá prostřednictvím „velké rány“, projekty za stamiliony jako jsou právě OKNO a SPORT. Ty se jeví jako nesmyslné i laikovi, Brusel ten názor jen potvrdil. Pokud projekty odmítne a nerealizují se, bude to jen dobře. Dobeš možná odejde, to bude také dobře. Ale šanci použít ony desítky miliard na něco rozumného, co by opravdu pohnulo naším školstvím (zásadní reformu jazykového vzdělávání, reformu vysokého školství atp.), jsme už promarnili dávno. Dobeš nedobeš.

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 16:38  

Kdo vymyslí a sepíše projekt na záchranu bídy českého školství, dostane půl království a královskou dceru za ženu!

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 18:39  

Janek Wagner a Česká škola, to je jasné.

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 22:06  

Kdo odstraní hlavní brzdu českého školství dostane království celé a k tomu tři princezny.Již žádná celoevropská ostuda.

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 23:17  

22:06
Celoevropská ostuda jsme my čecháčkové nejen se školstvím, ale ve všem. A to ještě dlouho budeme, ať s ministrem, nebo bez ministra.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.