Přečtěte si: Z Pardubic se šiří petice za zachování praktických škol

středa 14. prosince 2011 ·

Na stovkách základních škol po celé republice koluje v těchto dnech petice proti možnému rušení takzvaných zvláštních škol. Do světa ji nedávno vyslali učitelé z Pardubic. S podpisy pod výzvu, aby systém speciálního školství zůstal zachován ve stávajícím rozsahu, se houfně připojují i rodiče.

Z článku Ondřeje Wolfa a Martina Hromádky v Rozhlas.cz vybíráme:

Na petici už zareagoval i ministr školství Josef Dobeš (VV). Ujistil, že plošné rušení praktických a speciálních škol neplánuje.


„Nadále tu budou speciální a praktické školy v úměrné síti a budeme mít ojedinělý projekt speciálních pedagogů, kteří s těmito dětmi umí pracovat. Do hlavního vzdělávacího proudu naopak budu hlídat, aby byly zařazeny všechny děti, které nemají mentální handicap, bez ohledu na to, jestli je to dítě romské nebo neromské,“ uvedl ministr.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.