MŠMT: Informace pro základní školy k Čítance pro druhý ročník, kterou vydalo nakladatelství Alter

sobota 10. prosince 2011 ·

V učebnici – Čítanka pro druhý ročník, kterou vydalo nakladatelství Alter v letech 2005–2008, je text Mýdlová Madla. V této souvislosti žádáme ředitele základních škol, pokud učebnici s výše uvedenými daty vydání 2005–2008 ještě ve školách používají, aby text Mýdlová Madla ve výuce eliminovali.

K problematickému textu uvádíme, že jej doporučilo k zařazení do učebnice Muzeum romské kultury. Vzhledem k citlivosti textu, a to zejména tématiky soužití s Romy, může text nesprávným výkladem žáky romské národnosti ponížit a může být vnímán jako text rasistický.

Učebnice – Čítanka pro druhý ročník, 2. ediční řada – vydaná v roce 2009 již text Mýdlová Madla neobsahuje.

Informace pro základní školy k Čítance pro druhý ročník, kterou vydalo nakladatelství Alter, platná schvalovací doložka č.j. 22058/2006-22.

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
10. prosince 2011 v 11:23  

Ach jo

Anonymní řekl(a)...
10. prosince 2011 v 12:21  

Takové vyjádření ovšem nemá žádnou právní váhu, jak jistě na MŠMT ví :-)

Anonymní řekl(a)...
10. prosince 2011 v 17:32  

Když před rokem 89 mizely texty a byli zakazováni spisovatelé, tak tehdejší mocní zase říkali, že jsou v ohrožený výdobytky pracujících lidí.

Jo,jo režili se mění, cenzura přežívá.

Anonymní řekl(a)...
10. prosince 2011 v 20:15  

Jo,jo režili se mění, cenzura přežívá.

To už je trochu moc, nemyslíte? Tohle se vůbec nedá srovnávat.

Anonymní řekl(a)...
10. prosince 2011 v 23:01  

"Tohle se vůbec nedá srovnávat."

Blbost je blbosti za kazdeho rezimu.

Luděk Blaha řekl(a)...
10. prosince 2011 v 23:50  

Blbost je blbosti za kazdeho rezimu.

S tím, že v blbém režimu až tak moc nepřekvapí.

Anonymní řekl(a)...
13. prosince 2011 v 10:42  

Učebnici používáme, ale Mýdlovou madlu jsem tam nenašel?!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.