Dobrá škola 21. století: záznam z diskuse odborníků

úterý 27. prosince 2011 ·

V pátek 2. prosince se v prostorách gymnázia a základní školy Open Gate Boarding School v Babicích uskutečnilo setkání Dobrá škola 21. století. Akce se konala u příležitosti 10ti let existence vzdělávacího programu Varianty společnosti Člověk v tísni a zúčastnilo se jí více než 140 pedagogů, zástupců vedení škol, neziskových organizací, odborníků v oblasti vzdělávání a také vybraných studentů. Cílem setkání bylo představení a sdílení zajímavých školních projektů a aktivit, které pomáhají utvářet příznivé klima na českých školách, rozvíjejí potřebné znalosti a kompetence žáků a které se snaží být otevřené všem žákům bez rozdílu.

Součástí setkání byly:

  • panelová diskuse na téma Dobrá škola 21. století, v rámci níž vystoupili se svými příspěvky Jindřich Kitzberger, ředitel soukromé ZŠ Škola hrou a bývalý náměstek ministra školství, Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje ve vzdělávání UK, Jarmila Bílkovská z České školní inspekce, Bohumil Zmrzlík - ředitel ZŠ Mendelova v Karviné a Petr Chára, zástupce ředitele gymnázia a ZŠ Open Gate Boarding School.   
  • „tržiště“ dobrých škol a zajímavých školních projektů a nápadů (za účasti pedagogů a studentů z vybraných škol),
  • pracovní workshopy na téma Dobrá škola (více viz podrobný program). 
Z panelové diskuse byl pořízen video záznam, jehož cca 10ti minutový sestřih si můžete prohlédnout na YouTube. Fotografie z akce jsou k dispozici v sekci Fotogalerie. Během února / března vznikne zároveň elektronický sborník, který bude rozeslán všem účastníkům setkání a bude uveřejněn také na našich stránkách.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.