Cemach: kreativní soutěž pro studenty středních škol v poznávání Izraele.

pátek 16. prosince 2011 ·

Hlavním cílem soutěže Cemach (hebrejsky výhonek, klíč k poznání) je seznámit studenty se současným Izraelem jako zemí zajímavou pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Vedle toho by měli soutěžící získat dovednosti užitečné pro další studium i pro život (komunikační dovednosti, vyhledávání informací, profesionální prezentace své práce).Studenti zpracují v průběhu školního roku 2011/2012 kreativní projekty v disciplínách:

  • literární soutěž,
  • výtvarná soutěž,
  • internetová prezentace.

V každé disciplíně dostanou soutěžící na výběr několik zadání se základními údaji a odkazem na další informační zdroje. To povede studenty k aktivnímu vyhledávání informací v ČR i Izraeli.

Součástí přípravy každého projektu bude jeho propagace cestou webových stránek projektu a tiskových zpráv, které budou soutěžící zasílat mediálnímu partnerovi soutěže. Aby tuto část práce soutěžící zvládli, dostanou potřebné školení komunikačních dovednosti a práce s médii.

Příprava soutěžících proběhne na podzim 2011 cestou školení organizovaných ve spolupráci s Památníkem Lidice, v prvním čtvrtletí 2012 soutěžící zpracují své projekty, v dubnu je porota vyhodnotí a v květnu budou slavnostně vyhlášeni vítězové v každé disciplíně. V létě vítězové pojedou na poznávací zájezd do Izraele, který je hlavní cenou soutěže.

http://www.cemach.cz/

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.