Přečtěte si: Portál za 80 miliónů Dobeš ruší, spustí nový za 300 miliónů

středa 16. listopadu 2011 ·

Spolykaly desítky, ne-li stovky miliónů. Řeč je o portálech pro učitele, které v minulých letech vybudovalo ministerstvo školství. Ty teď čeká nejspíš brzký zánik.

Z článku map v Novinky.cz vybíráme:

Dobešův portál má sloužit k zavedení plošných testů v 5. a 9. třídách. Aby se mohly tyto testy, tedy vlajková loď ministra, konat, musí Dobeš zavést standardy znalostí – obnovu osnov.


Shrnuto – nejprve školství vydalo prostředky na weby podporující rušení osnov a zavádění školních vzdělávacích programů, které si každá škola učí podle svého. Teď tyto podpůrné weby ruší a vydá další milióny na portál podporující zavádění standardů.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
16. listopadu 2011 v 11:21  

To mi přijde rozumné. Chybí jen portál na podporu rušení a zavádění portálů. A nějaké inkluzivní začlenění ABL.

Anonymní řekl(a)...
16. listopadu 2011 v 13:43  

Novinky píšou blbost!

http://www.msmt.cz/pro-novinare/portal-rvp-pokracuje-dal

Anonymní řekl(a)...
16. listopadu 2011 v 14:25  

Jak je možné, že mu ještě někdo věří? To dementi lže, nebo vlastně říká jen malinký kousek pravdy. (Na druhou stranu, pokud pod tlakem změní názor, bude mít zase pravdu on. Už to začínám chápat.)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.