Přečtěte si: Zpráva pro studenty jazykových škol. Stát za ně přestane "platit"

sobota 22. října 2011 ·

Studentům pomaturitních jazykových škol reálně hrozí, že přijdou o své výhody. Ministerstvo školství se totiž rozhodlo změnit vyhlášku, podle které se na žáky jazykových škol pohlíží jako na středoškoláky. Od roku 2013 již podle plánů ministerstva za ně nebude stát hradit zdravotní pojištění a nebudou se na ně vztahovat ani jiné sociální výhody. Podle učitelů tento krok ohrozí celý obor jazykového vzdělávání.

Z článku Hany Jandové v Týden.cz vybíráme:

Zástupci jazykových institucí však upozorňují, že potřeba doplňovat vzdělaností úroveň, kterou si mladí lidé odnášejí ze středních škol. "Zvedá to jejich prestiž a také uplatnitelnost na trhu práce," dodává učitel z Liberce, který si nepřál být jmenován. Podle zástupců ministerstva se však bude stejně počet škol snižovat, tudíž nemá smysl do systému nově zařazovat další vzdělávací instituce.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
23. října 2011 v 22:43  

Doufám, že že všem jasné, že toto omezení si prosadilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Chtějí ušetřit nějaký ten troník, aby naši vnuci nebyli zadluženi až po uši a naši studenti nestudovali na úkor budoucích generací.

Luděk Blaha řekl(a)...
23. října 2011 v 23:53  

Doba je těžká. Proč ale se studenti na takové školy hlásí? Chtějí:
1. sociální výhody a uhrazené pojištění,
2. prohloubit znalost jazyků,
3. dohnat to, co doposud zanedbávali,
4. přečkat rok k dalšímu pokusu o vš?

Anonymní řekl(a)...
24. října 2011 v 16:50  

Nechápu to. Není lepší využít rok smysluplným vzděláváním, než hnípat doma coby nezaměstnaný?
Školné na jazykových školách začíná na 20 000,- Kč.
BP

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.