Přečtěte si: Ministr Dobeš: Za koho se má české školství skutečně stydět? Za mě, či za kuřáka marihuany Lišku?

sobota 15. října 2011 ·

Ministr školství Josef Dobeš exkluzivně pro ParlamentníListy.cz: Cítím se pobouřený vyjádřením bývalého ministra školství Ondřeje Lišky pro MF Dnes, kdy říká, že se za ministra Dobeše stydí.


Z článku v ParlamentníListy.cz vybíráme:


V době, kdy on byl ministrem a já byl řadovým zastupitelem Prahy 1, tak ač on to možná ani netušil, potkávali jsme se a vídali v nejmenované kavárně na Maltézském náměstí hned u MŠMT, kdy jsem zde chodil na pracovní schůzky a opakovaně jsem pana ministra Lišku zde viděl, jak v dýmu marihuany a s jointem v ruce pravděpodobně vymýšlel školské strategie a zákony. Když jsem nastoupil na ministerstvo, tak jsem pochopil, jak se v tomto prostředí tyto věci vymýšlí či realizují.

Po panu Liškovi jsme ve skříních našli spoustu kostlivců, věcí, které nikdy nezrealizoval a nedodělal či jim dal název akční plán v kontrastu s tím, jakým hlemýždím tempem věci realizoval. Koncepce s jointem v ruce se vymýšlejí dobře, ale v této morálce se hůře realizují.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
15. října 2011 v 8:44  

Možná, pane ministře, by se hodily datované fotečky, abychom viděli, kolikrát jste viděl jointa v ruce pana Lišky... A to, že Vás on neviděl, to se stávalo určitě mnohým se zaměstnanci firmy ABL, že? A za třetí, je mi milejší rozvážný ministr školství bez ambicí na rychlé zviditelnění, než Vy. Po Vás nezbudou kostlivci, ale mumie nebo nafukovací balonky.

Anonymní řekl(a)...
15. října 2011 v 13:26  

Po Dobešovi zbude přesně to, co po slonovi v porcelánu...

Anonymní řekl(a)...
15. října 2011 v 15:08  

Dobeš by měl být prozíravější a neobklopovat se "problematickými lidmi" typu Machálková, Bátora. Nedělat rozhazovačné a provokující akce typu drahé focení, hýření na odměnách, předražené projekty s pochybným významem.
A ještě - nechtít vše napravovat narychlo, ukvapeně, vždyť předchůdci to nedokázali ani za desetiletí nebo na to úplně kašlali.
Jinak je mi sympatický.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.