Jóga pro děti

pondělí 15. srpna 2011 ·

Chcete, aby se vašim dítkům dařilo po všech stránkách lépe – aby byly zdravější, silnější, vyrovnanější, sebevědomější a aby jim šlo lépe učení?

Naučte je dětskou jógu!
Správně prováděná jóga podporuje zdravý tělesný vývoj, rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění a pomáhá lepšímu poznání sebe i druhých. Cvičení jógy je balzám i pro tělo. Dělá ho ohebnějším, pružnějším, pomáhá při nápravě vadného držení. Pomáhá při zvyšování celkové odolnosti organismu.

K tomu všemu je cvičení jógy pro děti veliká zábava, tak proč to nezkusit? Vy sami nemusíte jógu umět - každý cvik v této knize je vysvětlený pomocí textu a obrázku tak jasně, že ho lehce zvládnete spolu se svými 5-10letými dětmi.

V knížce najdete cviky, které vašim dětem pomohou
  • najít vyrovnanost a sebedůvěru
  • uvolnit se a překonat strach, zbavit se úzkostí
  • soustředit pozornost na to, co je podstatné
  • odstranit nechuť k učení, zlepšit koncentraci a paměť
  • posílit imunitu a uzdravit tělo

Více informací o knize vč. ukázkové kapitoly naleznete na http://knihy.cpress.cz/joga-pro-deti.html.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
15. srpna 2011 v 14:58  

Vážené čtenářky a čtenáři, žijeme v tzv. moderní době, kdy všechno moderní je moderní. :-) Co tím chci říct? Lidi už nerozeznají pravost a kýč. Lidi dnes nepřemýšlí i když mají školy. Každá dobře popsaná technologie se stává pákou na to jak lépe zvládat život. Astrologie, makrobiotika, taichi, holotropní dýchání, numerologie, transcedentální meditace, jóga, atd. stejně jako všechny ostatní esoterické praktiky jsou dávno pojmenované a zařazené činnosti v oboru magie. Protože dnešní svět na magii nevěří, (ale Harryho Pottera hltá) pak skutečně nevíte, co používáte. Jóga dezintegruje osobnost, vytváří substituci lidského ega nad skutečným jástvím, umocňuje kompenzační psychické mechanismy nad skutečným endogenním řešením životních problémů. Doporučit ji maminkám a potažmo dětem je tzv. páchání zla ve jménu domělého dobra. Mentální účinek jógy rozbíjí rodiny. O účincích okultních praktik věděly dřívější generace mnohem více a také tím, že v současnosti selhává skutečné duchovno, pak není (často ani mezi kněžími) kdo by na tyto duchovní pasti upozornil.
Jóga devastuje duši a magické účinky se projeví především tam, kde je v rodoví linii slabé místo, často právě na dětech.
Nepoznáte to sice příští týden, ale až za několik let. Jenže to už je mnoho věcí rozběhlých jinak a těžkopádná setrvačnost souběžných událostí a úrovní vztahů vám nedovolí zastavit účinky dřívějšího počínání. Jógou proklínáte sami sebe.
Jóga nepomáhá, ale zavírá duchovní cesty k pravému Bohu, tříští lidské vědomí a soudnost, což je hlavní složka intelektu. Omezuje funkce emocionality a tím tlumí empatické vnímání. Cítíte se po ní sice chvíli dobře, protože její cviky jsou určeny k desenzibilaci duchovních kanálů a přesměrování jinam. Po pár letech jste na ni závislí, takže budete všichni tvrdit, jak vám dělá dobře.
Musel jsem to napsat, i když vím, že mi mnoho lidí nebude věřit. No proč? Nemají čím (desenzibilace) výše uvedení účinky vnímat.
Píšu to nejen ze své zkušenosti a také se opírámm o nauku Bible, kde je napsáno:"Nebudete se klanět jiným Bohům .. " a jóga je postavena právě na cvicích zvaných asány, kdy každý cvik je zasvěcen určitému východnímu božstvu. Už chápete proč joga dezintegruje?
Chraňte před jógou sebe i své děti.
(obyčejný člověk)

Luděk Blaha řekl(a)...
15. srpna 2011 v 15:36  

zavírá duchovní cesty k pravému Bohu

Nevím přesně, který bůh je ten pravý.
Z vlastní zkušenosti však vím, že tělesné cvičení mi prospívá. Pokud bůh je, pak nejspíš cvičím z jeho vůle a jsem přesvědčen, že bych mu udělal radost, kdybych cvičil více a pravidelněji.

Mentální účinek jógy rozbíjí rodiny.

Je to možné, ale byl bych klidnější, kdyby se k tomuto tvrzení vyslovila i nějaká vyšší autorita. Třeba ministerstvo školství.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.