Slavné střelné a raketová zbraně

pondělí 15. srpna 2011 ·

Pro děti od 9 let.

Publikace zachycuje vývoj ručních i dělostřeleckých zbraní a bojových prostředků s raketovým motorem od nejstarších dob po začátek 21. století.


Obsahuje velké množství názorných barevných ilustrací, které pomohou vysvětlit principy jejich fungování. V přiměřeném rozsahu seznamuje čtenáře se způsobem činnosti ručnic, pistolí i samonabíjecích, revolverů, opakovaček, kulometů, kanónů, houfnic, minometů a pancéřovek či raket všech druhů a rozličného bojového určení. Zároveň přináší poznatky o vlivu používaných zbraní na taktiku boje. Neopomíjí čtenáře informovat o slavných zbraních českých puškařů a konstruktérů, které dosáhly celosvětového věhlasu a uznání.

Více informací o knize vč. ukázkové kapitoly naleznete na http://knihy.cpress.cz/slavne-strelne-a-raketova-zbrane.html.

3 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
15. srpna 2011 v 18:25  

Výborně. Jen ať se děti dozvědí co možná nejvíce o předmětech denní potřeby.
Třeba taková bazuka se hodí při lecjaké příležitosti. Známe z kinematografie.

Anonymní řekl(a)...
15. srpna 2011 v 20:10  

Hned jsem začala přemýšlet, jak to dostat do očekávaných výstupů na 1. stupni a do které vzdělávaací oblasti to zahrnout. A hlavně: JAKÉ KLÍČOVÉ KOMPETENCE SE K TOMU DAJÍ PŘIŘADIT. Nejvíc tím asi získá kompetence komunikativní...

Anonymní řekl(a)...
16. srpna 2011 v 18:17  

Dobrá příručka pro všechny kantory, kteří vyrazí 1. září na další misi.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.