Jak pomoci dítěti....

středa 10. srpna 2011 ·

Metody zvládání problémových dětí v předškolní výchově

Cílem této knihy je pomoci učitelům v mateřských školách, studentům odborných programů výchovné péče, ale i rodičům dětí efektivně pracovat s malými dětmi, které projevují různé formy problémového chování.

V úvodu knihy je několik obecně zaměřených kapitol, které obsahují společné pokyny a přístupy k řešení takového chování. Další kapitoly se pak zabývají jednotlivými problémy a prezentují konkrétní metody a postupy pro práci s dětmi.

Kniha předkláda řešení pro více než 40 druhů konkrétního problémového chování:
  • agresivní a antisociální chování (házení věcmi, ubližování ostatním, neposlušnost...),
  • rušivé chování (vykřikování, úmyslné způsobování hluku, odcházení ze třídy...),
  • destruktivní chování (rozbíjení hraček, ničení práce ostatních...),
  • emociální a závislé chování (pláč, záchvaty vzteku, fňukání, pomočování...),
  • problémy související s účastí v sociálních a školních aktivitách (stydlivost, neúčast...).
Dále v knize najdete:
  • jak vytvořit pozitivní prostředí, které podpoří vhodné chování,
  • proč děti projevují problémové chování,
  • problematiku děti s fyzickými nebo psychickými poruchami,
  • strategie používané při problémovém chování,
  • informace o spolupráci s rodinou.
Více informací o knize vč. ukázkové kapitoly naleznete na http://knihy.cpress.cz/jak-pomoci-diteti.html.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.