Talnet - příležitost pro šikovné žáky

čtvrtek 11. srpna 2011 ·

Pro žáky, kteří jsou v oboru přírodních věd dále než jejich vrstevníci ve škole, kteří žádají individuální přístup a touží po kontaktech s lidmi stejného zaměření, připravil projekt Talnet opět několik novinek.

Do 24. 9. 2011 se mohou přihlásit do některé z aktivit, umožňující jim rozšíření vlastního obzoru, volbu přístupu a možnost klást otázky, na které nenacházejí u svých učitelů z různých důvodů odpovědi. Talnet nabízí účast ve 28 online kurzech (T-kurzech), které mohou zájemci studovat dle svých časových možností, v oborech, jež si sami zvolí a v nichž mohou využít potenciál expertů – instruktorů, kteří se těší na každý zvídavý dotaz.

Letošní  novinkou je kurz Proč nám chutná, aneb biologie, chemie a fyzika v kuchyni. Jak název napovídá, bude se jednat o multidisciplinární kurz a snad bude i chutným soustem pro mlsné přírodovědné jazýčky.

Účastníci z T-kurzů si mohou dále vybrat z nabídky T-exkurzí, soustředění, mohou se zúčastnit mezinárodních aktivit i speciálního workshopu Light designu připraveného ve spolupráci s Institutem intermédií při ČVUT.

T-kurzy jsou určeny pro věk 13 – 19 let, ale přihlásit se mohou i mladší nadané nebo motivované děti. Aktivity jsou připraveny tak, že kromě odborných znalostí mají účastníci možnost pracovat i na rozvoji dalších stránek své osobnosti. Při diskuzích a obhajobách seminárních prací uplatní schopnost vyjadřování, prosemináře jsou zaměřeny na kritické myšlení a vedení diskuze, na soustředěních je možnost rozvinout schopnost prezentace, je připravena sada testů osobnosti a možnost poradenství zkušených psychologů.

Do některých aktivit je možno se přihlásit i bez účasti v T-kurzech. Při velkém zájmu však mají přednost studující z kurzů. Vice informací a přihlášku najdete na www.talnet.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.