Radomír Šimek: Proč je důležité znáti němčinu

neděle 24. července 2011 ·

Neznalost jazyka největšího obchodního partnera způsobuje problémy i při vyhledávání kvalifikovaného personálu pro potřeby firem.

Nedávné návrhy českého ministerstva školství o angličtině jako o jediném cizím jazyku, který by se měl v našem školském systému podporovat a vyučovat, rozpoutaly nemalé diskuse, a to nejen u německy mluvících lidí v ČR. Angličtina bezpochyby je a zůstane jazykem, jímž se lze domluvit na celém světě, jazykem světových obchodních vztahů i mezinárodních kontaktů a aktivit. Soustředit se však ve výuce pouze na podporu jedné řeči by podle názorů odborných a podnikatelských kruhů bylo velkou chybou, jež by pomíjela, v jakém prostředí a regionu se naše republika nachází.

Celý článek na webu ČESKÁ POZICE.

2 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
24. července 2011 v 17:49  

To je bezna nemoc v tehle zemi, ze se vzdy k necemu upneme tak, ze zbytek sveta prestaneme vnimat. Nejdriv nemcina, pak 40 let oslazenych rustinou a nahle je rustina spatna a in je pouze anglictina. V Cechach si maturanti mohou vybrat z peti jazyku, na Slovensku ze sesti. Presto a bez ohledu na Dobese anglictina vyrazne vede. Tedy - nekdo byt prvni musi, ale nesmi to znamenat redukci zbytku na nulu....

Simona CARCY řekl(a)...
24. července 2011 v 17:49  

To je bezna nemoc v tehle zemi, ze se vzdy k necemu upneme tak, ze zbytek sveta prestaneme vnimat. Nejdriv nemcina, pak 40 let oslazenych rustinou a nahle je rustina spatna a in je pouze anglictina. V Cechach si maturanti mohou vybrat z peti jazyku, na Slovensku ze sesti. Presto a bez ohledu na Dobese anglictina vyrazne vede. Tedy - nekdo byt prvni musi, ale nesmi to znamenat redukci zbytku na nulu....

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.