MŠMT: Údaje o počtech a platové úrovni zaměstnanců RgŠ územních samosprávných celků za I. čtvrtletí 2011

čtvrtek 28. července 2011 ·

Předkládaný materiál čj. 16 353/2011-26 je zpracován z resortních statistických výkazů P1-04 a podává ucelenou informaci o výsledcích dosažených v oblasti mzdové regulace za školy a školská zařízení zřizovaná územními samosprávnými celky, jejichž zaměstnanci jsou odměňováni z veřejných zdrojů podle § 109 odst. 3 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů. Materiál obsahuje:

  • přehled dosažených hodnot průměrných měsíčních platů a jednotlivých složek platu
    v I. čtvrtletí 2011,
  • porovnání vývoje počtu zaměstnanců, průměrných měsíčních platů a jednotlivých složek platu za I. čtvrtletí 2011 oproti I. čtvrtletí 2010,
  • vyhodnocení vlivu platů vedoucích pracovníků na průměrný měsíční plat zaměstnanců
    RgŠ ÚSC a jejich vývoj v I. čtvrtletí 2011 vzhledem k I. čtvrtletí 2010.
 


Materiál vč. tabulkové přílohy ke stažení:

16 353-2011-26 Skutečnost RgŠ ÚSC za 1.Q 2011.pdf
16 353-2011-26 Tabulková příloha za 1.Q 2011.xls
 

2 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
29. července 2011 v 1:10  

Čísla jsou to bezesporu zajímavá. Až nebudu mít pár dnů doopravdy co dělat, rád si je prostuduji. Jen si nejsem jist, jestli mi to k něčemu bude. Možná by nebyl od věci komentář. Jako jestli to je dobře nebo špatně.
Rád bych se ovšem pozastavil u použitého typu grafů. Možná je to na ministerstvech a při takovýchto příležitostech patřičné, mně se ovšem zdá, že použít spojnicový graf například u údajů týkajících se jednotlivých krajů či typů škol není právě šťastná volba. Zvláště pak ty hezky oblé vyhlazené čáry mne dojímají.
Mám vyloženě potřebu graficky si odečíst hodnotu dosažené výše průměrného platu v RgŠ ÚSC za I. čtvrtletí 2011 na pomezí Jihočeského a Plzeňského kraje. Trápím se otázkou, platí-li taková hodnota na silnici E49 z Blatné do Nepomuku stejně, jako když se vydám z Kvildy do Srní.

Anonymní řekl(a)...
29. července 2011 v 8:50  

Hezky ...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.