E-kniha pro vás: Hodnotové orientace dětí ve věku 6-15 let

sobota 9. července 2011 ·

Výzkumný projekt se zaměřuje na zjišťování hodnotových orientací u dětí ve věku 6–15 let. Jedná se o extenzivní, interdisciplinární, tématicky obsáhlý výzkum, založený na rozsáhlém empirickém šetření (2341 respondentů) využívajícím jak kvantitativní (standardizované dotazníky) tak kvalitativní metody výzkumu (skupinové rozhovory). Šetření bylo rozděleno celkem do pěti tematických okruhů: 1. rodina, 2. škola, 3. volný čas a 4. média, přičemž tyto fenomény, jež patří mezi základní socializační činitele, jsou ve výzkumu nazývány tzv. „klíčovými hráči“ v životě dětí. Pátá část výzkumu je věnována hodnotám a životním postojům dětí, analyzující širší vztahové okruhy dětí, jejich vztahy k autoritám, k idolům, ke vzorům. Získaná data a vyvozené výsledky jsou určeny zejména pak pro tvůrce vzdělávacích programů v oblasti průřezových témat, potažmo pro všechny pracovníky s dětmi a mládeží.


 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.