Závěrečné stanovisko veřejného ochránce práv k postupu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve věci uvádění prospěchu z nepovinné zkoušky společné části maturitní zkoušky na vysvědčení

sobota 4. června 2011 ·

JUDr. Pavel Varvařovský mimo jiné píše: "V prvé řadě se ale domnívám, že by se ministerstvo školství společně s CERMAT mělo studentům a studentkám omluvit. Je mi jasné, že projekt státních maturit není jednoduchý a nijak nechci zpochybňovat jeho náročnost i umenšovat úsilí lidí, kteří se na jeho přípravě a následně i průběhu podíleli a budou podílet. Plně chápu, že v počátku celého procesu přirozeně z důvodu lidské nedokonalosti mohlo dojít k nechtěným omylům a přehmatům. Slovy Lucia Annaea Seneky staršího errare humanum est, chybovat je lidské. Zároveň se ale domnívám, že pokud k nějakému přehmatu nebo omylu došlo, nemůže být samotná složitost procesu omluvou, která pak nemusí být vyslovena."


 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.