Dopisujeme si s CERMATem o publikaci maturitních testů

pondělí 6. června 2011 ·


Dostali jsme mail od CERMAT, abychom zamezili pokračování trestné činnosti.

Vážení,


obracím se na Vás s žádostí v závažném problému. na Vašich stránkách jste zveřejnili informace, které jsou poukryty autorským právem,.Centrum jako majitel těchto práv si není vědomo, že by Vám dalo souhlas k danému postupu.


Na Vašich stránkách jsou k dispozici ke stažení soubory chráněné autorským zákonem. Konkrétně jde o následující odkazy:


http://www.ceskaskola.cz/2011/06/maturitni-test-z-chemie-52011.html
http://www.ceskaskola.cz/2011/06/maturitni-test-z-matematiky-52011.html
http://www.ceskaskola.cz/2011/06/maturitni-test-z-anglickeho-jazyka.html


Přestože se nejedná o narušení bezpečnosti ve vztahu k informacím označených Centrem jako informace veřejně nepřístupné (viz ustanovení §80 odst. 3 písm. C) zákona č. 561/2004 Sb. a § 45 vyhlášky č. 177/2009 Sb.), Centrum zvažuje podání trestního oznámení v dané věci na neznámého pachatele pro porušení autorského zákona. Pokud nebude tento negativní důsledek protiprávního jednání odstaněn.


Z tohoto důvodu Vás žádám o pokud možno okamžité odstranění příspěvku a rovněž o vyrozumění, jaké kroky jste v uvedené věci podnikli a jaká opatření jste přijali k zamezení pokračování této trestné činnosti.


Petr Habáň
tiskový mluvčí


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání - CERMAT
Jeruzalémská 12, 110 00 Praha 1
tel.: +420 224 507 445
mobil: +420 602 655 093

www.cermat.cz, www.novamaturita.cz


Naše odpověď:


Dobrý den,


k Vaší žádosti uvádíme:

  1. Odkazy v uvedených článcích odkazují na datové soubory, které nejsou umístěny na našich serverech.
  2. Maturitní testy považujeme za úřední díla dle paragrafu 3 autorského zákona.

Z výše uvedených důvodů žádné kroky nepodnikneme.


S pozdravem

-- 
Janek Wagner


Česká škola


ICQ 208039570
Skype janekwagner
GTalk janek.wagner@gmail.com

1 komentářů:

Ygrain řekl(a)...
6. června 2011 v 12:55  

Text dopisu je původní, včetně těch chyb?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.