Přečtěte si: Ředitel CERMATu: Maturity se povést musí

pondělí 2. května 2011 ·

České školství je na prahu jedné z největších změn, ne-li vůbec největší změny od roku 1989. Před komisí si dnes vylosují maturitní otázky první studenti středních škol, ale co je nejpodstatnější: část zkoušek bude pro všechny společná. Stane se tak po 15 let příprav, vášnivých diskusí a také stovek milionů investovaných korun.

Z článku Tomáše Pavlíčka na Zpravy.Rozhlas.cz vybíráme:

„Pokud mohu hovořit za ono centrální místo, tak si myslím, že dobře připraveni jsme, pevně doufám a ze všech signálů je to patrné, že připraveny jsou i školy, protože tam je ta hlavní zátěž, na ředitelích a učitelích. A já si myslím, že všichni to chápou, že zodpovědnost je velká a že žádné zásadní problémy nebudou,“ prohlásil ředitel CERMAT ve Světě o osmé. (...)

„V tom systému pracuje 20 tisíc lidí a tam samozřejmě se nelze vyhnout drobným problémům; jde o to, aby nebyly zásadní. Já si myslím, že to riziko je rovnoměrně rozložené mezi ústní i písemnou část,“ uvedl Pavel Zelený.

2 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
2. května 2011 v 20:51  

Moc bych si přál, aby to už konečně všechno proběhlo. Patnáct let řečnění, prognóz, dohadů a odkládání. Tak ať už je to za námi. Lépe, ať už je to za Vámi, milé kolegyně a kolegové.
Přeji Vám vše dobré a zasloužené odměny, neboť já jsem se stejně jako z tvorby švp přenáramně vysmekl. Jupíííí.
Prázdná kapsa, čistá hlava.
Nebo naopak?

Anonymní řekl(a)...
3. května 2011 v 17:41  

Maturity zcela jistě proběhnou bez vážných problémů. Ty chyby, které udělají učitelé, Cermat opraví.

Vždyť Saddám Husajn taky oznámil svému národu, že válku v Kuvajtu vyhráli a lid mu to uvěřil.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.