Projekt pro malé školy Malotřídky.cz startuje

pondělí 18. dubna 2011 ·

Důležitou roli v projektu EU peníze školám mají moderní informační a komunikační technologie. Malé základní školy ale obvykle nemají mezi učiteli informatika, který by byl schopen se orientovat v možnostech nových technologií vhodných pro využití ve výuce právě malých škol. Právě zahájený projekt Malotřídky.cz chce malým školám při zavádění moderních technologií pomoci.

Od konce dubna a v průběhu května je v projektu Malotřídky.cz pro malé základní školy připravena série pilotních seminářů, kde kolektiv odborníků z praxe i škol představí cíle projektu a konkrétní možnosti strategie zavádění moderních technologií do vzdělávání v malých školách v rámci projektu EU peníze školám.

Cíle projektu na malotřídkách a malých školách jsou:

  • následování životního stylu dnešní doby, nové generace žáků,
  • ulehčení a oživení výuky, rozšíření obzorů,
  • akreditovaná školení CoE a stálá podpora pro maximální využití potenciálů současných trendů ve výuce,
  • zapojení kantorů do aktivní online komunity Malotřídky.cz, sdílení zkušeností a zdrojů pro výuku,
  • rozšíření moderních pomůcek a technologií do škol,
  • společná setkání,
  • dlouhodobý horizont - dlouhodobá spolupráce v komunitě Malotřídky.cz, vzájemná spolupráce a podpora.
V projektu Malotřídky.cz se spojily společnosti Microsoft, Hewlett-Packard, Terasoft, J4W a Computer Press (Česká škola).

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.