Cesty ministra Dobeše: Liberecký kraj

sobota 2. dubna 2011 ·

Ministr školství Josef Dobeš již podruhé v tomto týdnu navštívil Liberecký kraj. Přijal pozvání místního poslance Věcí Veřejných Petra Skokana a společně navštívili univerzitu a školy v Liberci a okolí. Návštěvu ministr zahájili krátkým setkáním s náměstkem libereckého hejtmana Radka Cikla.Tématem bylo školství v kraji a efektivizace sítě středních škol. Další ministrovou zastávkou byla Technická univerzita Liberec. Při setkání s rektorem školy Zdeňkem Kůsem ocenil ministr postup univerzity při budování areálu z peněz Evropské unie. „Líbí se mi, že projekt bude udržitelný i po skončení dotace z EU,“ uvedl Dobeš během schůzky. Společně se zástupci průmyslníků pak řešili téma technických oborů na středních a vysokých školách. Se studenty univerzity pak ministr debatoval o zavedení školného a reformě vysokých škol.

Během pracovního oběda s řediteli škol v kraji pak diskutoval o nutnosti změn normativního financování ve školství, úpravách školského zákona či blížících se státních maturitách.  Po obědě se ministr za doprovodu poslance Skokana setkal s organizačním výborem MS v karate, které se má uskutečnit ve dnech 20. - 22. května tohoto roku v Liberci. Ministr přislíbil šampionátu podporu, od organizátorů obdržel první dan neboli černý pás i s certifikátem a převzal také trofej z broušeného skla, stejnou trofej získají i vítězové jednotlivých kategorií na mistroství světa.

Z Liberce se následně ministr přesunul do České Lípy, kde na místní obchodní akademii a následně v Domě dětí a mládeže Libertin diskutoval s žáky a občany především o státní maturitě. „Pokud bychom státní maturitu odložili, v budoucnu ji už žádná vláda znovu neoživí,“ podotkl ministr. „Návštěvy regionů a diskuze se studenty a občany jsou tím nejpříjemnějším, co dělám ve své funkci. Věřím, že do začátku prázdnin se do kraje ještě jednou podívám,“ uvedl ministr Dobeš na závěr své cesty.

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
2. dubna 2011 v 19:44  

Větu "Návštěvu ministr zahájili krátkým setkáním s náměstkem libereckého hejtmana Radka Cikla." navrhuji nahradit větou "Návštěvu ministr zahájil krátkým setkáním s náměstkem libereckého hejtmana Radkem Ciklem."

Anonymní řekl(a)...
3. dubna 2011 v 12:17  

a to z VV ! Jaký byl oběd ?

Anonymní řekl(a)...
4. dubna 2011 v 13:19  

„Návštěvy regionů a diskuze se studenty a občany jsou tím nejpříjemnějším, co dělám ve své funkci..."

Tlachat, to mu jde.
Jak má ovšem něco řídit a o něčem rozhodovat, lze ho směle srovnat se zbraní hromadného ničení.

poste.restante řekl(a)...
4. dubna 2011 v 14:35  

... Obě delegace pak položily věnec na hrob Neznámého učitele.
Zde účastníci vyslechli projev pana ministra, ve kterém zdůraznil význam komplexního programu intenzifikace vzdělávání, jehož nemalý význam ještě narůstá v současných podmínkách náročné přestavby veřejného školství....

... už jen ta titulní stránka z Rudého práva mi tam chybí.

Ale tam by zase nepsali o "zástupcích průmyslníků".
Tak nevím.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.