Přečtěte si: Státní maturita z dějepisu – jen pro otrlé

úterý 8. března 2011 ·

Václav Klaus mladší na svém blogu cituje šéfhistorika PORGu Dr. Michala Arnota, který popisuje státní maturitní test z dějepisu.


Z blogpostu vybíráme:

A pár slov na závěr: Jsem ochoten se vsadit, že definitivní státní test ze základů společenských věd bude ještě mnohem mnohem horší. Více voluntaristický, testující nesmysly, ideově podbarvený. 


Stačil by jednotný test z matematiky, češtiny a cizího jazyka. Tam možná může existovat lety prověřený konsenzus nad rozsahem a hloubkou látky. Stačí výlučně centrálně jednotně zadávané a opravované testy. Nikoli konglomerát ústního a jiného zkoušení – opravovaného na samotných školách. 


Stačí jedna úroveň (ta státní), proč se dělají dvě? 


 Proč je 95% práce, organizace a opravování na bedrech škol? 


Proč stát stejně jako doposud přesně řídí i školní profilovou část maturit? Tam by snad měly mít teď školy svou profilovou volnost, když všichni povinně píší i státní testy se všemi komisaři, scannery, zabezpečovadly a podobně.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.