Přečtěte si: „Maturitní komanda“ objíždějí školy, do státní zkoušky zbývají dva měsíce

úterý 1. března 2011 ·

Barbora Říhová píše v článku na iDNES.cz: Státní maturity odstartují za dva měsíce. Cermat, který zkoušku připravuje, se chystá objíždět kraje a těsně před startem ještě "nabrífovat" ředitele. V plánu má také zkontrolovat techniku na školách. Do regionů od ledna vyráží i dvacet ministerských úředníků, kteří už stihli navštívit všech 1 289 středních škol.


Z článku vybíráme:

Od ledna školy objíždí také dvacet úředníků z ministerstva školství. Do 28. ledna měli za úkol navštívit všechny školy, kde se letos maturuje. Odvezli si odtamtud vyplněné formuláře s odpověďmi na dotazy, jak jsou ředitelé spokojeni s organizací maturit, jak dobře jsou informovaní či jak se jim spolupracuje s Cermatem.


"Všechny formuláře s dotazy předáváme postupně Cermatu a oni na ně konkrétně odpovídají, každý den jich několik zpracují a odešlou na konkrétní adresu školy. Snažíme se odstraňovat i ty nejmenší skutečnosti, které by mohly být pro školu problémem," uvedla Zuzana Hálová z tiskového odboru ministerstva školství s tím, že akce je pro školy dobrovolná, není povinnost se s garantem scházet.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
2. března 2011 v 8:42  

Po 15 letech přípravy vyrazit do škol - tomu říkám s křížkem po funuse! Předpokládám, že problémy a dotazy se nebudou příliš lišit, my jsme zatím z asi 20 připomínek dostali po dvou týdnech odpověď na jednu, která navíc zcela odporuje předchozím informacím. Novelizovaná vyhláška ještě nebyla schválena a maturity přitom již běží - studenti pracují na maturitní práci, předsedové jsou jmenováni.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.