Moje Veličenstvo kniha: již 7. ročník ojedinělé soutěže

sobota 12. března 2011 ·

EkoCentrum Brno vyhlásilo již 7. ročník oblíbené výtvarně literární soutěže pro děti a mládež Moje Veličenstvo kniha. Soutěžní příspěvky je možno doručit do 31. 3. 2011, již nyní se začínají scházet první originální výtvory.“Nejoriginálnější vlastnoručně vytvořenou knihu vybere i letos odborná porota. Hodnotit bude literární složku i výtvarné pojetí, použití recyklovaných a přírodních materiálů, technické zpracování knihy a především originalitu a celkový dojem. Do soutěže se mohou přihlásit jednotlivci, kolektivy a svoji kategorii si zasloužily oproti minulým ročníkům i základní umělecké školy,” informovala organizátorka letošního ročníku Petra Veselá z EkoCentra Brno.

Soutěže Moje Veličenstvo kniha se každoročně účastní i mimobrněnští tvůrci z celé republiky. Zapojit se mohou jednotlivci i kolektivy v kategoriích do 6 let, 7 až 12, 13 až 18 let a kolektivy ZUŠ do 12 let, 13 až 18 let. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha.

“Originalita dětských tvůrců je pro nás i porotce velmi inspirativní. Už jsme v soutěži viděli kreslený deník malého předškoláka, knihu v podobě konzervy, autorské sbírky veršů nebo komiksové knihy. Ceníme si i nápadů, jak využít recyklované a přírodní materiály. Přicházejí k nám knihy z vlastnoručně vyrobeného papíru, herbáře nebo voňavé knihy s kořením”, připomněl ředitel EkoCentra Brno Zbyněk Zavadil, který před lety přišel s nápadem soutěž uspořádat.

Díky tradičně dobré spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně budou všechny vítězné práce po vyhlášení výsledků vystaveny v prostorách knihovny na Kobližné od 26. 4. do 22. 5. 2011.

Patronkou letošního ročníku soutěže je Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku a provozovatelka studia pro hubnutí a formování postavy. “I když jsem se již jako dítě intenzivně věnovala sportu, přesto jsem literaturu měla velice ráda. Vždy, když mi to čas dovolil, pustila jsem se do četby nějaké knihy. Nejraději jsem měla příběhy o kocouru Vavřincovi,” prozradila Kašpárková.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.