Martin Rychlík: Bátora: Nejsem žádný xenofob. Ať Filozofická fakulta UK sdělí, kdo byl členem KSČ

úterý 22. března 2011 ·

Ladislav Bátora v otevřeném dopise vyzývá děkana Filozofické fakulty UK, aby veřejně obhájil tvrzení vědecké rady o jeho údajné xenofobii.Případ údajné „bátoriády“ má další dějství. Poté, co minulý pátek vědecká rada Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK) sdělila, že nesouhlasí s návrhem angažování Ladislava Bátory do struktur ministerstva školství, poněvadž patří k lidem s „xenofobními postoji“, napsal dotčený Bátora otevřený dopis děkanovi Michalu Stehlíkovi. V listu se hájí akademickými pracemi s multikulturní tématikou a vyzval též děkana FF UK, aby tvrzení vědecké rady veřejně obhájil, a to v pondělí 28. března při setkání Akce D.O.S.T. O Bátorovi se hovoří jako o možném poradci ministra školství Josefa Dobeše (VV).

„Dávám čestné slovo, že pokud to dokážete, nepřekročím už práh ministerstva školství. Současně Vás ovšem žádám, abyste na uvedeném shromáždění zveřejnil, kdo z členů Vědecké rady FF UK byl v minulosti členem KSČ, která byla prohlášena za zločineckou organizaci, protože si takovou informaci za dané situace zasloužím nejen já, ale celá česká veřejnost,“ píše Bátora v listu, který od něj ČESKÁ POZICE obdržela (ve formátu PDF je zde).

Pokračování na webu ČESKÁ POZICE.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
22. března 2011 v 16:30  

ten výrok o " zemi zaslíbené" se za panem Bátorou povleče jako slimák až do smrti. Ono totiž zde narozené Indočechy není kam odsunout, leda do ...... To se mi ani nechce věřit, že by toho v roce 2011 byl někdo schopen.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.