18. 4.: Ozvěny Ekofilmu 2010

úterý 22. března 2011 ·

Přijďte ochutnat z loňského Ekofilmu a hlavně si nenechte ujít vzácné hosty! Sdružení TEREZA pořádá ve spolupráci s Občanským sdružením Ekofilm a Městskou knihovnou v Praze Ozvěny Ekofilmu 2010.Zveme vás v pondělí 18. dubna 2011 do Malého sálu Městské knihovny v Praze – začínáme v 19 hodin, vstup je zdarma.

A na jaké filmy se můžete těšit?

Vzkaz Hany Librové (Česká republika, 2009) délka filmu 14 minut
Setkání se zakladatelkou oboru humanitní environmentalistiky na Masarykově univerzitě v Brně.

Ať žije krize! (Rumunsko, 2009) délka filmu 3 minuty
Odlesnění, zástavba, znečištění, peníze a spousta potravy – to všechno se změní…Hospodářská krize se blíží!

Řeka v proudu času (Česká republika, 2010) délka filmu 28 minut
Po řece Ohři a místy kolem ní provázejí geolog Václav Cílek, výtvarník Vladimír Merta a ekolog Tomáš
Gremlica.

LES – živá pumpa CO2 (Česká republika, 2010) délka filmu 8 minut
Jak na klimatické změny s pomocí lesa? Děti se to dozvídají prostřednictvím filmu, zjistěte to i Vy.

Po promítání filmů následuje beseda s tvůrci, členy poroty a týmu Ekofilmu, kterou moderuje Luboš Veverka, šéfredaktor ČRo Leonardo. Povídat si můžete s prezidentem festivalu Pavlem Kovářem, dramaturgyní festivalu Jitkou Radovou, režisérkou Ljubou Václavovou, architektem Vlado Miluničem, ekologem Tomášem Gremlicou, výtvarníkem Vladimírem Mertou a dalšími hosty večera.

 Sdružení TEREZA

„Velké změny začínají u nejmenších“

Naším posláním je pomáhat dětem a mládeži vytvářet zdravé prostředí pro život a stát se zodpovědnými a aktivními členy občanské společnosti.

Usilujeme o to, aby děti:

  • MĚLY RÁDY přírodu a místo, kde bydlí
  • ROZUMĚLY přírodě, životnímu prostředí a principům udržitelného rozvoje
  • DĚLALY něco pro životní prostředí

Od roku 1990 vytváříme vzdělávací programy pro stovky škol, kterých se momentálně účastní přes 70.000 dětí z 600 základních a středních škol.

Více informací naleznete na www.terezanet.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.