Přečtěte si: Ministr Dobeš se zapletl. S odměnou pro šéfku svého sekretariátu

sobota 12. února 2011 ·

Pokud má někdo během půl roku již čtvrtého ředitele svého kabinetu, svědčí to o tom, že si zřejmě neumí postavit kompetentní tým... V tomto duchu komentuje stínová ministryně školství Vlasta Bohdalová (ČSSD) zprávy o tom, že má ministr školství Josef Dobeš novou podřízenou, o které se navíc vyrojily i další spekulace.

Alena Hechtová na webu ParlamentniListy.cz dále uvádí:

Krátká životnost lidí, kteří v této funkci (vrchního ředitele kabinetu ministra, pozn. redakce) působili, může být způsobena mnoha vlivy, upřesnit je však nechtěla ani sama Jana Machálková, tím méně ministr. Na email ani sms ParlamentníchListů žádná odezva po celý den nepřišla.

11 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
12. února 2011 v 8:03  

Mně nevadí, že si ministr vybírá dlouho a že ředitele kabinetu střídá. Mně vadí, že si vybírá špatně. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale slečna, kterou učinil ředitelkou svého kabinetu od 1. února, to je opravdu plivanec do tváře nejen jeho podřízeným na ministerstvu, ale i všem aprobovaným zkušeným učitelům a pedagogům. Ministr tím vlastně studentům a dětem vzkazuje, že vzdělání není důležité, že mnohem důležitější pro vysoký plat a zíkání moci je drzost, arogance, neempatie, bezohlednost a nulová sebereflexe. Podle MF Dnes má slečna ředitelka dva hlavní zájmy a to jsou muži a snowboarding. Nejsem žádný puritán, ať si slečna dělá co chce a s kým chce, ale za takovéhle "odborníky" a "myslitele" opravdu jako daňový poplatník odmítám platit 80 tisíc měsíčně.

Anonymní řekl(a)...
12. února 2011 v 15:25  

Ad Pavel Doležal
Téměr se vším uvedeným souhlasím. Ale pokud něco napsala MF Dnes (nebo jakékoli jiné české noviny), tak je skutečnost jistě "trošku" jiná, než to český novinář napsal.
Opravdu nemáte žádné zkušenosti s médii???

Anonymní řekl(a)...
12. února 2011 v 19:45  

S médii zkušenosti jistě máme. Ale také s našimi politiky i panem ministrem. Bohužel.

Anonymní řekl(a)...
12. února 2011 v 21:29  

to již ani nemá cenu komentovat pány exministry a ministry - obrany, školství, životního prostředí. Jsem zvědav, který kostlivec vypadne ze skříně příště. To je opravdu "ta pověstná vláda rozpočtové odpovědnosti", či něčeho jiného ? Co potom máme studentům říkat, když na vás toto vybalí ?

Anonymní řekl(a)...
12. února 2011 v 22:18  

Přiznám se, že ačkoli jinak panu ministrovi fandím, tady mě zklamal. Nechápu, jak si na tak významný post mohl vybrat člověka bez potřebného vzdělání a bez potřebných zkušeností a praxe. Mimochodem - titul z Univerzity J.A.Komenského mě tedy určitě o kvalitě této slečny či paní nepřesvědčí. Jako psycholog musel tušit, že lidé budou usuzovat na úplně jiné kvality této ženy. Věřím, že spousta lidí pana ministra bedlivě sleduje a jenom čeká na jeho chybný krok, aby ho smetla. Tak proč jim nahrávat na smeč...
Jana

Anonymní řekl(a)...
12. února 2011 v 22:43  

Teď budu trochu psychologem, jako pan Dobeš býval profesí (určitě ne svou dovedností…).

Pan ministr, přijda do práce, pořád nechápe nic z toho, co se kolem něho děje. A zjevně potřeboval v práci někoho, kdo díky své vlastní nevzdělanosti a nezkušenosti s resortem (a s jakoukoli pořádnou prací vůbec) bude k němu vzhlížet. Takže si vzal k ruce maturantku, která navíc ani ten gympl nemá, jen podobnou školu jako kdysi premiér Gross - aby jakási ta maturita byla, že...

Kdy se to změní, kdy pan ministr dospěje? Nikdy, milé děti! Jeho výchova byla totiž již ukončena před více než dvaceti lety, a to bohužel neúspěšně.

Asi se něco žvejklo v nočníkovém období jeho života.

Freude, Freude – vždycky na Tě dojde!!

Petr S.

Anonymní řekl(a)...
13. února 2011 v 14:17  

Tak pojďte také dělat na MŠMT!

Navzdory tomu, jak pan ministr původně vykřikoval, že bude propouštět, se bude do sekce EU přijímat od 1.3. celkem 24 nových lidí a od května až dalších 40. Stačí SŠ vzdělání a je z vás projektový nebo finanční manažer.

Už Vitula říkal, že by se lidé měli přijímat a ne propouštět, ale tehdy za to dostal padáka. Nové šéfy za to asi ministr pochválí. No jo, to je ten jeho "krizový management".

Anonymní řekl(a)...
13. února 2011 v 16:17  

Možná Vás to, páni na ministerstvu, překvapí, ale tady dole mezi lidem obyčejným kantorským má p. ministr pořád hodně příznivců. Dělá kopance, ale aspoň mu jde o to něco zlepšit - nebojí se říznout do nepopulárních věcí. Že už někdo musí krucinál fagot něco začít dělat, to je víc než jasný - jinak se ve školství všichni zblázníme z té zbytečné práce. Mě fakt nebaví jen tak přežívat a mít husí kůži, když jdu do práce.

Jenom byste tam nahoře měli táhnout za jeden provaz, ne se navzájem drtit. A taky toho našeho ministra a jeho skutky trochu ohlídat - tolik "odborníků" dnes číhá, kde by se chytli vesla, i za cenu rozvratu toho, co funguje. Tak neblbněte. S tou holkou, to je fakt provokace!

Anonymní řekl(a)...
13. února 2011 v 20:22  

13. února 2011 14:17

Těch 64 "nových" se rozlítne do základních škol kontrolovat EU - peníze do škol. Kontrola je potřeba, jen by mě zajímalo za kolik to budou dělat. 20 000,- Kč to dozajista nebude. Neodpustím si i ironickou poznámku - "dozajista tam budou i pěkné a mladé atraktivní maturantky".
Ignorant

Anonymní řekl(a)...
13. února 2011 v 20:29  

Tak neblbněte. S tou holkou, to je fakt provokace!

13. února 2011 16:17

S panem exministrem životního prostředí to zajisté byla taky provokace, s ministrem obrany taky,... těmto nevěřím ani nos mezi očima. Tato vláda se odřízla od normálních lidí dole. Aféra za aférou. Jsou již plně srovnatelní s tou minulou vládou Topolánka. Musí tedy počítat s negativním ohlasem. Ignorant

Anonymní řekl(a)...
14. února 2011 v 0:33  

A bude ještě hůř a stále hůř.
Protože česká veřejnost se o školství stále nezajímá a stále si většina z ní myslí, že ve školství je v podstatě všechno v pořádku.
A učitelé jsou také spokojeni, že jim na rozdíl od policistů či hasičů nebylo sáhnuto na platy, a proto nechají svého milovaného ministra páchat nesmysly a škody všeho druhu dál. Koneckonců, časové konstanty fungování školství jsou takové, že většina následků se projeví až v době, kdy už nebude šance povolat k zodpovědnosti kohokoli...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.