Přečtěte si: Dobře placený úředník nakope kmotrům zadek, hájí Bárta Dobeše

úterý 15. února 2011 ·

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) se ve věci udělení sporné odměny na ministerstvu školství zastal svého spolustraníka Josefa Dobeše. Podle něho je dobře zaplacený úředník odolnější vůči korupci a pokud ušetří státu peníze, vysokou odměnu si zaslouží.

Lukáš Petřík na webu ParlamentniListy.cz kromě jiného uvádí:


Bárta přiznal, že též dává stotisícové odměny. „Nestydím se za to. Státu ušetřím sedm miliard a za to, abych to dokázal, rozdám miliony na odměnách. Za to já se nikdy stydět nebudu. A říkám, že bez odměn bych to ani nezvládl. Chci co nejmenší úřad s nejlépe placenými lidmi, kteří pracují jako Dobeš nebo já. Mimo jiné poslední stotisícovou odměnu jsem dal v pátek úředníkovi, který odmítnul stotisícový úplatek. Je důležité dávat jasně najevo, že dnes nevládnou kmotři a že sebevědomí a úspěšní, tedy dobře placení úředníci, nakopou kmotrům zadek. Bohužel úplatky sedí mnoha úředníkům a uznávám, že ti se ještě ve spojení s neúspěšnými mimo jiné pár mediálními kampaněmi budou chvilku úspěšně bránit," uzavřel pro ParlamentníListy.cz Bárta.


Informace naší redakce z dobře informovaného zdroje z ministerstva potvrzují víceméně Bártovu verzi. Machálková totiž měla ušetřit peníze za mnohamilionové zakázky, které na ministerstvu byly ještě z doby působení Strany zelených a za to dostala odměnu. Po zelených údajně zůstalo na ministerstvu mnoho kostlivců ve skříni. Dále se předpokládá, že informace do médií pouští některý z úředníků, kterému nevyhovuje nový styl na ministerstvu školství. Úniky se budou patrně vyšetřovat.


3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
15. února 2011 v 12:26  

Kmotrům (možná, snad) nakope zadek jen úředník kvalifikovaný - tj. perfektně rozumějící jak úřednické práci, tak oboru, který má na starosti.
Informace, které dosud poskytla média o úřednících na MŠMT, pobírajících relativně vysoké platy a hlavně astronomické odměny, dojem o vysoké kvalifikovanosti těch úředníků rozhodně nevzbuzují.
A kromě toho, odměny se obvykle vyplácejí za nějaké konkrétní výsledky práce.

Anonymní řekl(a)...
15. února 2011 v 13:46  

a dobře zaplacený kantor odvede vysoce kvalitní práci. Tak nějak to Bárta myslel, ne ?

Anonymní řekl(a)...
15. února 2011 v 13:57  

Jestli je to s těmi úředníky jako s učiteli, tak by jich polovina potřebovala nakopat zadek. Teď jde o to, aby všichni uznali, že já patřím k té druhé půlce. Mám přece papíry, jsem kvalifikovaný, své práci setsakra rozumím!!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.