Michal Urbančík: Společnost Google dává příležitost mladým vědcům

středa 23. února 2011 ·

Společnost Google již 12 let obohacuje prostředí internetu. Vyvinula v současnosti nejpoužívanější vyhledávač a úspěšně proniká i do dalších oblastí internetového byznysu. Deklaruje, že jedinou věcí, na níž jí, kromě vědy samotné, opravdu záleží, je vzdělávání v technických a přírodovědných oborech. Možná proto se rozhodla založit novou globální vědecko-technickou soutěž pro mládež Google Science Fair. Ke spolupráci si přizvala velmi významné partnery, společnosti CERN, LEGO Group, National Geographic a Scientific American.

Do soutěže se mohou přihlásit studenti z celého světa ve věku mezi 13 a 18 lety. Mohou soutěžit o velmi hodnotné ceny, možnosti stáže či získaní stipendia, nemluvě o jedinečné a cenné životní zkušenosti. Studenti mohou pracovat na projektu buď samostatně nebo ve skupině po dvou nebo třech. Uzávěrka soutěže je 4. dubna 2011.
Pokračování naleznete na spomocnik.rvp.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.