E-kniha pro vás: 10krát s MKV – Metodické listy pro výuku multikulturní výchovy dle osobnostního přístupu

pátek 11. února 2011 ·

V příručce nazvané 10krát s MKV – Metodické listy pro výuku multikulturní výchovy dle osobnostního přístupu přináší program Varianty čtenářům z řad pedagogů a širší odborné veřejnosti deset nových inspirativních námětů (aktivit) pro výuku multikulturní výchovy na základních a středních školách s akcentem na osobnostní přístup.

V pedagogické praxi to znamená důraz na reálné zkušenosti a příběhy lidí žijících v multikulturní realitě a práci s tím, jakým způsobem různé kulturní vlivy působí na každého člověka a spoluvytváří jeho identitu. Namísto popisu a vymezování jednotlivých sociokulturních skupin tento přístup začíná přemýšlením o příčinách a hranicích odlišností každého z nás, tedy především reflexí. Jednotlivé aktivity se věnují různým tématům, pracují s různými materiály, jsou určeny různým věkovým skupinám žáků a využívají různých nástrojů a metod aktivního učení. Všemi se prolíná cílená práce s odlišnostmi, stereotypizací a předsudky i uvědomění si toho, jak a kde se utvářejí. Publikace je ryze praktickým návodem pro všechny, kteří hledají inspiraci a nebojí se vyzkoušet něco nového.

Příručku 10krát s MKV – Metodické listy pro výuku multikulturní výchovy dle osobnostního přístupu si můžete stáhnout nebo si ji můžete objednat v tištěné podobě prostřednictvím  formuláře na webu Varianty.cz. Příručka je zdarma, poštovné a balné jedné publikace činí 90 Kč. Doba dodání činí 2 - 3 týdny.

Materiál byl vydán v rámci projektu MKV jinak za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro rok 2010.


1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. února 2011 v 21:25  

Zdalipak autoři listů zaznamenali, že Evropa se už od ušlechtilých idejí multikulturalismu, vzniklých po 2. světové válce, rozpačitě ale jistě odvrací? Přinejmenším vlády Německa, Británie a Francie doporučují brát jej s rezervou a opatrně...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.