CERMAT: Změna harmonogramu školení CISKOM - školní maturitní komisaři

pondělí 29. listopadu 2010 ·

Na základě analýzy průběhu maturitní generálky MAG'10 a podnětů ze škol jsou připravovány změny v organizaci maturitní zkoušky. Některé z těchto změn budou promítnuty i do připravované novely maturitní vyhlášky. Z důvodu nutnosti zapracování změn i do jednotlivých modulů, následné přepracování pokynů pro školní maturitní komisaře a tisku výukových materiálů dochází k posunu termínu odborné přípravy pro školní maturitní komisaře.


Původní harmonogram školení byl:

ŠMK - e-learning 1. 12. 2011 - 15. 12. 2011
ŠMK - prezenční 3. 1. 2011 - 21. 1. 2011

Nový harmonogram školení je:

ŠMK - e-learning 17. 1. 2011 - 11. 2. 2011
ŠMK - prezenční 31. 1. 2011 - 24. 2. 2011

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
29. listopadu 2010 v 18:27  

Jako daňového poplatníka mě zajímá, kolik to bude stát a zda je to produktivní.

Anonymní řekl(a)...
30. listopadu 2010 v 8:42  

Je skutečně k popukání, že než se novelizovaná vyhláška použije /sloužila vlastně pouze ke generálce/, přestává už platit a připravuje se další novela. Upravuje se školení pro ŠMK, doufám, že těm již certifikovaným neodebere Cermat certifikát. Mám už šuplík plný neplatných potvrzení o proškolení ke státním maturitám v té či oné podobě. Zajímavé je, že původní forma maturity nevyžadovala žádné speciální školení, stačil zákon a vyhláška. Zajímavé je i to, že předseda maturitní komise, ačkoli koná svoji funkci i u společné části MZ - u ústní části, také nepotřebuje žádné školení. Tím jen proboha nechci ani naznačit, že by se počet proškolovaných osob měl ještě rozšířit, už teď má každý z mých kolegů 2 - 3 funkce.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.