ČTK: Dobeš navrhne vládě nové platové tarify učitelů, polepší si mladí

úterý 21. září 2010 ·

Ministr školství Josef Dobeš (VV) vládě ve středu navrhne nové platové tarify pro učitele, díky nimž by si v příštím roce polepšili hlavně mladí kvalifikovaní pedagogové. Na tyto účely je vyčleněno 2,1 miliardy korun, pokud prý návrh neprojde, mohly by se peníze v krajním případě rozdělovat formou odměn. Dobeš to dnes řekl novinářům s tím, že od snižování platů nebyl schopen uchránit nepedagogické pracovníky škol, třeba kuchařky nebo školníky. Ti dnes kvůli tomu demonstrují v Praze spolu s dalšími zaměstnanci státní správy.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.