Konference projektu Tvořivá škola – Čtení a psaní s porozuměním

středa 12. května 2010 ·

8. května se v Brně v KD Semilasso uskutečnila celorepubliková Konference Tvořivých škol, zaměřená na seznámení s projektem Tvořivá škola – Čtení a psaní s porozuměním.


Projekt Čtení a psaní s porozuměním probíhá od 1. 11. 2009 do 30. 10. 2012 a je realizován ve spolupráci s 18 partnerskými ZŠ ve všech krajích ČR. Hlavními aktivitami projektu je pořádání kurzů činnostního učení ve výuce Čj a výuka žáků 1. stupně novými metodami čtení, které vedou k rozvoji čtenářské gramotnosti a schopnosti porozumění psanému textu.

V rámci projektu bude otevřeno 136 kurzů Činnostního učení ve výuce Čj, budou vytvořeny nové metodické materiály, pomůcky a spuštěny dvoje internetové stránky zaměřené na rozvoj čtenářství.

Cílem projektu Čtení a psaní s porozuměním je, aby žáci základních škol byli efektivně vzděláváni moderními, v praxi ověřenými metodami, které jsou v souladu s jejich potřebami a schopnostmi. Žáci si tak budou moci dobře osvojovat dovednost číst bez chyb, plynule a s porozuměním. Rozvíjen bude také jejich kladný vztah ke knihám a ke čtení.

Program konference byl věnován jak příspěvkům zaměřeným na činnostní výuku Čj s využitím analyticko-syntetické metody a vztah žáků ke čtení, tak rozvoji čtenářských dovedností ve výuce prvouky a angličtiny. Třetí blok konference byl věnován seznámení s novým kurzem Tvořivé školy – Počítače a interaktivní tabule a smysluplnému využití interaktivních tabulí ve výuce Čj.

S příspěvkem „Metodický portál rvp.cz a výuka čtení“ vystoupila paní Stanislava Andršová z VÚP v Praze. Čestný host exministr školství pan Ondřej Liška přednesl příspěvek, ve kterém mimo jiné hovořil o potřebě navýšení finančních prostředků na školství a zvýšení celospolečenské prestiže učitelské profese.

Konference byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Zúčastnilo se jí 160 učitelů a ředitelů škol se základním vzděláváním.

Více informací a program konference naleznete na www.tvorivaskola.cz.

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte na emailové adrese: info@tvorivaskola.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.