Vyjádření MŠMT k projektu Studentské volby 2010

čtvrtek 25. března 2010 ·

V poslední době se objevují pochybnosti týkající se projektu Studentské volby 2010, který organizuje společnost Člověk v tísni pod záštitou MŠMT.


Na žádost společnosti Člověk v tísni poskytlo ministerstvo projektu Studentské volby záštitu pro rok 2009 (měly se konat v říjnu). Důvodem byla především skutečnost, že podobné projekty jsou standardní jak v zemích Evropské unie, tak i v Kanadě či USA. Cílem Studentských voleb bylo přiblížit studentům princip a způsob voleb v zastupitelské demokracii.

Vzhledem ke změně termínu ze strany organizátorů a termínu blížících se řádných voleb je MŠMT připraveno v nejbližší době iniciovat jednání s Asociací krajů ČR, zástupcem většiny zřizovatelů středních škol u nás. Ministerstvo je připraveno předejít jakýmkoliv nedorozuměním týkajícím se otázky vhodnosti či nevhodnosti celého projektu.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.