ČŠI: „EU peníze školám“ ve školním roce 2009/2010

pondělí 8. února 2010 ·

Česká školní inspekce se na základě pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ujala konzultační činnosti v souvislosti s operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) „EU peníze školám“. Cílem konzultační pomoci je všestranná podpora žadatelů v rovině motivace k podání projektu do oblasti podpory 1.4 OP VK, obsahové náplně projektu a zejména pak technické pomoci při vyplňování žádosti v Benefitu 7. Jde o jedinečnou příležitost, jak získat prostředky z ESF pro podporu vzdělávání, navíc formou zjednodušeného přístupu pomocí „šablon“ zmíněného Benefitu 7.


1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
9. února 2010 v 7:22  

Opravdu si ještě někdo myslíte, že v roce 2010 nějaké EU peníze do škol budou?
1. Ještě není schválená potřebná legislativní úprava a parlament je zablokovaný, takže nic neschvaluje.
2. Proces schvalování bude trvat 3 měsíce (buďmě optimisty).
3. Na přípravu projektu je potřeba také nějaký čas (důrazně varuji před nepromyšleným zaklapáním šablom bez diskuze v pedagogickém sboru).
4. Bude potřeba vše připravit tak, aby plnění projektu začínalo novým školním rokem, protože mnoho aktivit je vázáno na dělení hodin a tedy na rozvrh.
Nevidím to v růžových barvách. začátek školního roku 2010/2011 bude optimální.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.