MŠMT: Miliony na podporu rovných příležitostí

neděle 6. prosince 2009 ·

Dne 3. prosince 2009 zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy seznam projektů, které pomohou odstraňovat bariéry v rovném přístupu ve vzdělávání dětí a žáků.

Celkem 67 projektů uspělo ve výzvě „Rovné příležitosti dětí a žáků včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami", vyhlášené v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Zájemci o finanční dotace předložili v období květen až červenec 139 projektů a ucházeli se o částku 800 milionů Kč. Tato částka bude využita beze zbytku.

Vítězné projekty se zaměří na děti a mládež ve věku 3-18 let, pocházející ze sociokulturně znevýhodněného prostředí. Nabídnou poradenství a osvětu i jejich rodičům, podpoří rozvoj multikulturního dialogu, umožní přítomnost asistentů pedagogů při práci s dětmi se specifickými vzdělávacími potřebami, obohatí nabídku volnočasových aktivit jako prevenci rizikového chování dětí a mladistvých a v neposlední řadě poskytnou příležitosti učitelům ke zvyšování svých odborných znalostí a dovedností.

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost je víceletým tematickým programem řízeným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. V programovém období 2007-2013 umožňuje čerpat finanční dotace z Evropského sociálního fondu, jednoho ze strukturálních fondů EU. O podporu z OP VK mohou žádat zejména školy a školská zařízení, neziskové organizace a sdružení, obce a kraje, právnické subjekty z oblasti kariérového poradenství či výzkumné a vývojové instituce. Více informací naleznete v sekci strukturálních fondů.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
7. prosince 2009 8:31  

to je hnus velebnosti, du blejt

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.