MŠMT: Poslanecká sněmovna schválila zrušení povinnosti ředitelů podávat majetková přiznání

pondělí 14. září 2009 ·

 Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítla na svém posledním zasedání senátní návrh úpravy novely zákona o střetu zájmů. Schválena byla původní, poslanecká verze novely, která počítá s vyjmutím ředitelů škol a školských zařízení z okruhu funkcionářů povinných podávat majetková přiznání.

 Senát uvedenou předlohu Poslanecké sněmovně vrátil s tím, že zákon o střetu zájmů by měl v omezeném rozsahu platit jen do konce roku 2010. Mezitím by vláda připravila účelnější normu.

Původní poslanecká verze novely podporovaná i MŠMT oproti tomu počítá s okamžitým vyjmutím ředitelů škol a školských zařízení z okruhu funkcionářů, mezi jejichž povinnosti patří podávání majetkové přiznání.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová rozhodnutí poslanců přivítala.
Novelu musí nyní ještě podepsat prezident republiky.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.