MŠMT: Pavel Zelený jmenován opět ředitelem CERMATU

čtvrtek 30. července 2009 ·

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová odvolala ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Martina Macha. Martin Mach zůstane i nadále na MŠMT a je pověřen řízením významného projektu v oblasti dalšího vzdělávání pedagogů.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová jmenovala ředitelem CZVV Pavla Zeleného, který tuto funkci zastával od roku 2007 až do ledna letošního roku. „Prioritním úkolem nově jmenovaného ředitele bude minimalizovat stávající rizikové faktory a bude-li to možné, navrhnout taková opatření, která umožní úspěšné konání MAG 09 a následný průběh maturitní zkoušky,“ zdůraznila ministryně Kopicová. „S ohledem na současnou situaci, kdy koncem srpna budou poslanci rozhodovat o dalších termínech a osudu maturitní zkoušky, bude zapotřebí rychlého rozhodování a určitého krizového řízení a v osobě Pavla Zeleného mám jistotu profesionálního souznění. Většinu potíží, které provázejí přípravu státní maturity, vidíme podobně a shodujeme se i v názoru na jejich řešení,“ dodala ministryně Kopicová.

„Vzhledem k tomu, že ředitel Zelený se již od roku 2006 aktivně podílel na přípravě státní maturity a byl hlavním tvůrcem logistického modelu, neměla by v žádném případě ohrozit tato změna přípravu státní maturity, ba naopak kontinuita nastartovaného procesu bude zachována,“ řekla ministryně Kopicová.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
30. července 2009 v 20:52  

21. dubna Zelený uvedl:
Jinak řečeno, máte pochybnosti, že se podaří maturity včas připravit?

PZ: Já nemám pochybnost, já jsem si zcela jist. Když nic jiného, CERMAT by musel dostat nějaký generální pardon ze zákona o zadávání veřejných zakázek.
A to je nesmysl. V lednu jsem byl rozhodnut složit funkci, protože posledním možným termínem pro provedení jistých rozhodnutí na úrovni pana ministra byl
právě konec ledna. Veškeré časové rezervy byly vyčerpány, rozhodnutí
nepadala a já nebyl s to konat. Ministr mne předešel. Nastoupilo nové vedení, které dosud tápe. A řadou nevratných rozhodnutí se zejména v oblasti logistického zajištění vrátilo v původním harmonogramu příprav na úroveň
listopadu 2007. Tuto časovou ztrátu nelze za žádných okolností dohnat.
------
Takže teď už ji dohnat jde? Jinak by asi do funkce nešel, kdyby nevěřil :-(

Anonymní řekl(a)...
2. srpna 2009 v 16:38  

Je to všechno komedie. Na MŠMT a v poslanecké sněmovně v podstatě proti sobě bojují dvě skupiny. Jedna skupina v Zeleném vidí na slovo vzatého odborníka a spasitele, zatímco druhou skupina oprávněně zdůrazňuje, že je to hochštapler.
Návrat Pavla Zeleného není zase takovým překvapením. Od té doby, co nastoupil Petr Roupec opět do ředitele kabinetu ministryně Kopicové, je jasné, na jakou stranu pily tenhle další hochštapler tlačil. Protože mezi ministryní a Petrem Roupcem jsou dlouholeté vazby, bylo přesvědčení ministryně, aby jmenovala Pavla Zeleného do funkce krizového managera, jen otázkou času.
V podstatě se neřeší problém státních maturit, ale bobjuje se o mocenské pozice.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.