Simona Holecová: Ředitelé škol letos musí přiznat, jaký mají majetek

pátek 19. června 2009 ·

Novelu, kterou Liška předložil loni v listopadu a kterou schválili poslanci, ve čtvrtek do sněmovny vrátili senátoři. I ti sice souhlasí s tím, že je nesmyslné, aby se i ředitel obecní malotřídky musel státu detailně zpovídat, navrhovanou novelu si však upravili po svém, a proto ji teď znova musí projednat poslanci.

Z článku na portálu Aktuálně.cz vyjímáme:

Proč senátoři novelu nepřijali? Nelíbilo se jim, že Liška ve svém návrhu "privileguje" jednu skupinu státních zaměstnanců na úkor ostatních.

Bývalý ministr s tím ale nesouhlasí. "Je evidentní, že ředitelé škol se do té skupiny dostali nedopatřením. Neexistuje žádný rozumný důvod, proč by měl ředitel či ředitelka školy podávat majetkové přiznání. Nechápu, proč senátoři nenechali projít alespoň dílčí novelu, která spěchá... Asi nevidí rozdíl mezi organizací hospodařící s miliardami korun a školou," prohlásil Liška.

Senátoři novelu pozměnili tak, že přesně vyjmenovává skupiny, na které se zákon o střetu zájmů má vztahovat.

Jde o poslance, senátory, členy vlády a šéfy ústředních orgánů státní správy. Dále budou muset přiznání podávat předsedové Úřadu pro ochranu osobních údajů, Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví a Energetického regulačního úřadu, členové Rady Českého telekomunikačního úřadu, bankovní rady České národní banky, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a představitelé Nejvyššího kontrolního úřadu.

"Ostatní skupiny tento návrh vyjímá z režimu tohoto zákona," uvedl senátor za ODS Jiří Oberfalzer.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.