Pražská část Bambiriády nabídne dětem i zábavně-naučnou soutěž o originální pexeso

pondělí 1. června 2009 ·

Organizátoři Bambiriády letos v rámci doprovodných programů její pražské části nabídnou soutěživým dětem mj. také zábavně-naučnou hru, v níž mohou dobře osvědčit své vědomosti, postřeh a všeobecný rozhled. Kdo si dá záležet a odpoví správně alespoň na část z řady otázek, týkajících se vybraných osobností naší historie i současnosti, získá za odměnu originální pexeso. Jeho autor, student Vysoké školy uměleckoprůmyslové Mário Čumpelík, na něm ztvárnil 32 ze 44 slavných postav, s nimiž se malí návštěvníci Bambiriády budou moci na Střeleckém ostrově zevrubně obeznámit.

Pravidla hry jsou vcelku jednoduchá. Děti dostanou hned při vstupu do bambiriádního areálu sešitek, do něhož pak budou sbírat razítka jakožto potvrzení bodů za správně zodpovězené otázky. Pokud se jim podaří nashromáždit jich 15, mohou se těšit na výše zmíněné pexeso.
Virtuální dostaveníčko si v něm dali slovutní vědci, myslitelé, umělci i sportovci, kupříkladu Jan Janský, Jan Amos Komenský, Karel IV., Bedřich Smetana, Bořek Šípek, Barbora Špotáková a mnozí další. Každá z těchto celebrit je „přiřazena“ jedné ze čtyřiačtyřiceti organizací, jež se budou na pražské Bambiriádě prezentovat. Před stanem toho kterého dětského spolku bude tedy umístěna podobizna jisté slavné osobnosti spolu s jejím životopisem – a s příslušnou soutěžní otázkou. „Snažíme se, aby se děti s některými známými osobnostmi mohly na Bambiriádě potkat. Popovídat si budou moci například s desetibojařem Tomášem Dvořákem nebo olympijským atletem Davidem Svobodou. Věřím, že dětem udělá radost i nedělní setkání s panem Zdeňkem Svěrákem,“ podotýká projektová manažerka Bambiriády Blanka Lišková. Na Střelecký ostrov má podle ní zavítat i největší sběratel pexesa v naší republice Pavel Hanzel, který ve čtvrtek 4. června dětem povypráví o historii pexesa.

Letošní ročník prestižní přehlídky činnosti dětských a mládežnických sdružení a center volného času se od těch předešlých liší svým „evropským rozměrem“ – Bambiriáda se stala jednou z doprovodných akcí českého předsednictví EU v oblasti mládeže. Proto se také ostatně objeví na slavnostním zahájení Bambiriády mj. i účastníci evropského setkání mládeže (tzv. Youth Event), jež bude tou dobou v našem hlavním městě zrovna probíhat. Zábavně-naučná soutěž tak může (nejen) malým návštěvníkům vltavského ostrova ve dnech 4. až 7. června hravou formou připomenout, že naše vlast se v minulosti mohla – a může se i dnes – pochlubit řadou skutečných osobností, hodných takového označení. Tím, co ve svém oboru dokázaly, totiž nepochybně překračují hranice České republiky, ať už je chápeme v přeneseném, anebo pravém smyslu slova.

Další informace lze nalézt na adresách www.bambiriada.cz a www.adam.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.